Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Nové produkty s rozhraním IO-Link

Společnost Siemens nabízí s ucelenou sadou produktů s komunikačním rozhraním IO-Link také možnost zavést rozhraní IO-Link do svého systému TIA (Totally Integrated Automation). Sadu komponent s rozhraním IO-Link tvoří celkem pět typů zařízení.
 
Snímač barev Simatic PXO rozpoznává i několikabarevné cíle (např. obaly s různobarevným potiskem). Uživatel nastavuje až pět referenčních barev buď přímo na snímači, nebo změnou receptury přes rozhraní IO-Link.
 
Laserový snímač vzdálenosti Simatic PXO měří přesně vzdálenost v nastavitelném rozsahu 80 až 300 mm a parametrizuje se tlačítky na přístroji nebo programově. U válcového ultrazvukového snímače vzdálenosti Simatic PXS s dosahem až 1 m lze nastavit provádění výpočtu průměru z naměřených hodnot, tlumení a měření v závislosti na čase, přenos údajů do řídicího systému apod.
 
Kompaktní provozní moduly vzdálených I/O dvou typů se stupněm krytí IP67 se uplatní zejména jako centrální uzly malých skupin binárních snímačů rozmístěných po sledovaném, popř. řízeném zařízení. Připojují se k řídicímu modulu kanálu IO-Link v jednotce rozhraní ET200S, takže odpadá připojování signálů v řídicím rozváděči.
 
Vzdálené komponenty s rozhraním IO-Link se připojují jednotlivě přes jednotku ET200S a parametrizují se ve vývojovém prostředí Step 7 při použití příslušného konfiguračního nástroje.
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: adprodej.cz@siemens.com, http://www.siemens.cz/ad