Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Nové plány, změna strategie

Automa 9/2001

(Nivelco CZ)

Nové plány, změna strategie

Cílem tohoto článku je stručně seznámit čtenáře s našimi novými plány a přiblížit některé zajímavosti ze sortimentu firmy Nivelco CZ.

Firma Nivelco je výrobcem špičkových zařízení pro měření hladin a průtoků. Můžeme se pochlubit značně širokým sortimentem snímačů, a to zejména z oblasti měření hladin sypkých materiálů a kapalin.

Obr. 1.

V posledních měsících jsme zcela přehodnotili strategii naší firmy. Snažíme se našim zákazníkům ještě více než dříve vyhovět v jejich přáních a potřebách. Již v krátké době si všimnete vyšší aktivity firmy Nivelco CZ, a to na celém území ČR. Zkrátíme dodací lhůty, posílíme servisní činnost a budeme rychleji reagovat na vaše požadavky.

Chceme vás pravidelně a častěji informovat o novinkách a aplikacích, které vám pomohou řešit vaše problémy.

Kompaktní ultrazvukové snímače
Důležitou část sortimentu Nivelco tvoří nabídka kompaktních ultrazvukových snímačů, určených zejména pro měření hladin kapalin.

Echotrek – nová řada, komfort a výkon
Sortiment kompaktních ultrazvukových snímačů je rozšířen o inovované přístroje Echotrek. Echotrek je řada hladinoměrů s novým softwarem, designem a hlavně používající novou technologii, která nabízí široký výběr měřicích rozsahů.

Snímače mají výstupy 0/4 až 20 mA s komunikací HART, datovou komunikaci RS-485 a Profibus PA. Měřené hodnoty jsou zobrazeny na displeji LCD. K dispozici je reléový výstup SPDT, samozřejmě uživatelsky kalibrovatelný.

Kompaktní sondy nabízíme v několika rozsahových řadách a pracovních teplotách.

Uživatel si může zvolit základní nebo plně vybavenou verzi se softwarem umožňujícím měřit objem, hmotnost, rychlost změny polohy hladiny, s 32bodovou linearizací, eliminací překážek a měřením průtoku v otevřených profilech.

Volitelné jsou nejen výstupy, ale i mechanická připojení – závity, příruby atd.

Použitím kompaktních snímačů zajistíte spolehlivé, komfortní a přesné měření v příznivých cenových relacích.

Echotrek je vhodné použít nejen tam, kde je proces vybaven průmyslovými automaty. Snímače jsou schopny plnit základní řídící funkce, např. počítat objemy a hmotnosti bez použití nadřazených systémů.

Pro Echotrek není překážkou silně zvlněná hladina, výpary a míchadla v zásobnících.

A co sanitační teploty v potravinářství?
Výrobce kompaktních snímačů myslel i na tento problém. Zákazníkovi nabízíme snímače v potravinářském provedení, vyhovující přísným hygienickým požadavkům, a to se sondami s teflonovým čelem nebo čelem z korozivzdorné oceli. Tyto kompaktní snímače potom standardně vydrží pracovat při teplotách –40 až +100 °C a snesou sanitační teplotu 120 °C po dobu dvou hodin.

Dodat snímače s mechanickým připojením, které se v potravinářském průmyslu používá, aby nebylo možné zaměnit speciální potravinářské snímače za jiné, není samozřejmě žádný problém.

Sypké materiály kompaktní sondou?
Ano, i to je možné s novou řadou hladinoměrů Echotrek.

Snímače jsou ve standardním provedení vybaveny kvalitním softwarem, kloubovým zaměřovacím držákem a speciální výkonnou sondou určenou právě pro sypké materiály.

Rovněž u snímačů pro sypké materiály nabízí Nivelco značnou variabilitu výstupů, rozsahů a mechanických připojení.

Novinka od Nivelca: ±1 mm v měření výšky hladiny kapalin
Nivelco brzy detailněji seznámí zákazníky s novým snímačem Nivotrack řady MT. Jako většina produktů firmy Nivelco se vyznačuje širokým výběrem provedení. Sonda ve standardním provedení má proudový výstup 4 až 20 mA a měří výšku hladiny s přesností ±1mm. Zařízení je určeno hlavně těm, kteří potřebují spolehlivé, stabilní a hlavně přesné měření.

Větší technická a obchodní podpora
Nivelco nabízí svým zákazníkům maximální technickou a obchodní podporu.

V případě náročnějších měření umožníme bezplatné odzkoušení námi nabízených přístrojů, a to přímo na vašich aplikacích.

Nabízíme standardně záruku 24 měsíců. Proces výroby snímačů je certifikován podle ISO 9001.

Závěrem poděkování
Děkujeme všem, kteří věnovali svůj čas k přečtení tohoto článku.

Touto cestou však není zdaleka možné postihnout veškerý námi nabízený sortiment. Máte-li zájem o další podrobnosti, kontaktujte nás prosím. Opravdu se těšíme na spolupráci s vámi. Můžete nás navštívit i v našem stánku C-I 104 na MSV v Brně ve dnech 24. až 28. září.

NIVELCO CZ s. r. o.
U Rajske zahrady 14
130 00 Praha 3
tel.: 02/22 71 10 01
fax: 02/22 71 40 01
e-mail: sales@nivelco.cz
www.nivelco.cz