Aktuální vydání

celé číslo

06

2020

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

Nové pásové váhy pro kontinuální vážení

Nové pásové váhy pro kontinuální vážení

Společnost Siemens uvedla na trh pásovou váhu Milltronics MBS. Váha je vhodná pro vážení sypkých materiálů, např. písku, štěrku, suti, obilí, granulovaných krmiv apod. Její relativní přesnost je ±1 % z celkové hmotnosti (při rozsahu zatížení 3 : 1, v závislosti na způsobu použití). Maximální okamžitá měřená hmotnost je 1 500 t/h.

Obr. 1.

Pásová váha Milltronics MBS je vybavena vážicími členy v rovnoběžném uspořádání, které reagují pouze na vertikální zatížení. Horizontálně působící síly, vznikající např. šikmým během pásu, nemají vliv na nejistotu vážení. Nejistotu vážení neovlivňuje ani nerovnoměrné naložení pásu nebo jeho velká rychlost (až 3 m/s).

Nová pásová váha pracuje bez příčných nosníků. To redukuje počet přípravků potřebných pro její usazení a umožňuje univerzální přichycení na dopravníky s pásy běžných šířek (do 1 000 mm). Upevňuje se pouze čtyřmi šrouby, což usnadňuje její přesazení z jednoho pásu na druhý. V kombinaci s převodníkem Milltronics BW100 a senzorem rychlosti Milltronics TASS tvoří vážicí komplet pro sledování okamžité a celkové hmotnosti i rychlosti a zatížení dopravníku.

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: adprodej.cz@siemens.com, http://www.siemens.cz/ad