Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Nové osmikanálové analogové vstupní moduly

Společnost WAGO rozšířila nabídku I/O modulů pro WAGO-I/O-SYSTEM 750 o nové kompaktní a přesné osmikanálové analogové vstupní moduly. Jejich společnou předností je, že jsou prostorově velmi úsporné (šířka jen 12 mm) a jejich vstupy jsou individuálně konfigurovatelné softwarem WAGO-I/O-CHECK nebo prostřednictvím souborů DD (Device Description) a průmyslové sběrnice.

 
První novinkou je osmikanálový analogový vstupní modul 750-497 pro napěťové vstupy 0 až 10 V a ±10 V. Připojení snímačů je dvouvodičové a rozsah signálů lze nastavit pro každý kanál zvlášť. Modul umožňuje detailní diagnostiku a pro přizpůsobení provozním podmínkám podporuje uživatelskou kalibraci.
 
Druhou novinkou je osmikanálový analogový vstupní modul pro 0 (4) až 20 mA a 3,6 až 21 mA (NAMUR). Software umožňuje nastavit nejen rozsah v každém kanálu, ale také filtrování šumu, uživatelské limity a diagnostiku. Stejně jako v předchozím případě je podporována uživatelská kalibrace. Snímače se připojují dvouvodičovou proudovou smyčkou, z níž jsou i napájeny.
 
Třetím přírůstkem do sortimentu I/O modulů je osmikanálový modul pro termočlánky 750-458 pro připojení termočlánků K, J, B, E, N, R, S, T, U, C, –60 až +60 mV, –120 až +120 mV, –240 až +240 mV. V každém kanálu zvlášť lze nakonfigurovat měřicí signál, diagnostiku a limitní hodnoty. Moduly umožňují připojení externího studeného konce nebo jeho interní kompenzaci.
 
WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz