Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Nové moduly pro X67

Protokol CANopen byl navržen pro sítě CAN, v současnosti je však provozován i v jiných sběrnicových systémech. Jeho výkon vynikne zvláště v kombinaci se sběrnicí Ethernet Powerlink.
 
V nabídce společnosti B&R jsou nové moduly systému X67 s funkcí řadiče sběrnice (bus controller) pro CAN nebo Ethernet Powerlink.
 
CAN Bus Controller odpovídá specifikacím CiA DS 301 a DS 40. Podporuje automatické rozpoznání rychlosti komunikace, funkci PDO Linking pro pokročilé řízení komunikace, použití objektů Emergency, monitorování přítomnosti a stavu účastníků apod. Další moduly lze připojit prostřednictvím rozhraní X2X Link. Funkce AutoMapping automaticky rozpozná připojené rozšiřující moduly a údaje o nich zařadí do obrazu vstupů a výstupů. Každý ze šestnácti digitálních kanálů vyvedených na konektory M8 může být nakonfigurován buď jako vstup, nebo jako výstup.
 
Powerlink Bus Controller má integrovaný rozbočovač (hub) pro snadné připojení do sítě, jehož signály jsou vyvedeny na dva konektory M12. Další konektor M12 je určen pro připojení rozšiřujících modulů. Navíc je i zde přímo součástí modulu šestnáct digitálních kanálů, nastavitelných jako vstupy nebo výstupy, které jsou, podle provedení, vyvedeny buď jednotlivě na konektory M8, nebo po dvojicích na konektory M12.
 
Díky T-konektoru pro CAN nebo rozbočovači pro Ethernet šetří oba moduly náklady. Integrované rozhraní pro lokální vstupy a výstupy umožňuje připojit další moduly z řad X20, X67 a XV.
 

B+R automatizace, spol. s r. o., tel.: 541 420 311, e-mail: office.cz@br-automation.com, http://www.br-automation.com