Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Nové moduly pro I/O systém Simatic ET 200M

Nové moduly pro I/O systém Simatic ET 200M

Společnost Siemens rozšiřuje nabídku modulů pro systém decentralizovaných I/O Simatic ET 200M. Základním prvkem systému Simatic ET 200M je vždy decentralizovaná stanice, na niž jsou připojeny jednotlivé I/O moduly. Stanice předzpracovává I/O signály a komunikuje s nadřazeným řídicím systémem pomocí komunikační sítě Profibus- DP nebo Profinet.

Nová stanice s typovým označením IM 153-2 HF (High Feature) je určena pro připojení systému ET 200M jako slave na komunikační síť Profibus-DP. Lze k ní připojit až osm I/O jednotek. Umožňuje přenášet též parametry a diagnostické údaje z přístrojů využívajících protokol HART.

Stanice IM 153-4 PN (na obrázku druhá zleva; první modul je napájecí zdroj) poskytuje možnost připojit systém ET 200M jako I/O jednotku na síť Profinet. Má integrovaný dvouportový přepínač – switch. Na jedinou stanici lze připojit až dvanáct I/O jednotek.

Obě stanice podporují funkci hot swapping, tj. výměnu modulů za provozu.

Nové moduly pro digitální vstupy nebo výstupy s kapacitou 64 kanálů (viz obrázek, moduly SM 321 s 64 DI, moduly SM 322 s 64 DO) podstatně zlepšují využití místa v rozváděči, zrychlují montáž a připojení dvoustavových senzorů i akčních prvků a zvyšují celkovou kompaktnost řídicího systému.

Na kartách I/O lze nyní nově používat nejen standardní svorky pro připojení vodičů (šroubové a pružinové), ale také konektory fast connect pro rychlé a efektivní zapojení bez odizolování jednotlivých vodičů.

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, http://www.siemens.cz/ad, e-mail: adprodej.cz@siemens.com

Příspěvek lze ve formátu PDF stáhnout zde