Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Nová společnost Foxconn 4Tech: budoucnost můžeme nazvat „reálnou fikcí“

V srpnu oslavila společnost Foxconn 4Tech první narozeniny. Ačkoliv je zatím ještě v „plenkách“, ambice jí rozhodně nescházejí. Nejen to poodhaluje v rozhovoru generální manažer 4Tech Vitaly Farafonov.

 

Můžete nám stručně představit společnost Foxconn 4Tech?

Oficiálně společnost Foxconn 4Tech vznikla 27. srpna 2015 jako dceřiná společnost firmy Foxconn CZ, lídra na trhu v poskytování kompletních řešení v oblasti IT a produkci spotřební elektroniky. Naší vizí čtvrté průmyslové revoluce je absolutní součinnost všech průmyslových a kyberneticko-fyzikálních systémů, lidí, internetu věcí a pokročilé analýzy dat.

 

Jaké služby firma nabízí a kdo jsou její zákazníci?

Hlavním cílem společnosti je rozvoj chytrých průmyslových řešení v automatizaci a robotice využívající pokročilé, moderní a budoucí technologie, kam spadá i analýza velkých dat. Foxconn 4Tech přišel s pokročilou průmyslovou platformou internetu věcí, která s použitím cloudových softwarů propojí veškeré fyzické a podnikové přístroje. Platforma tak umožní snadný přechod zastaralých technologií na nejmodernější úroveň a zajistí efektivitu a produktivitu ve výrobě i službách.

 

Tento rok se 4Tech soustředí především na interní zákazníky – podniky v Pardubicích, Kutné Hoře a naše sesterské výrobní závody na Slovensku a v Maďarsku. Od příštího roku nabídneme naše služby a řešení veřejnosti.

 

Kolik zaměstnanců má 4Tech?

Momentálně máme okolo padesáti zaměstnanců a očekáváme, že v roce 2017 budeme zaměstnávat na sto profesionálů. V oblasti inženýrinku, mechatroniky, robotiky, programování a vývoje dat nabízíme spoustu zajímavých pracovních pozic. Připojte se k nám!

 

Na čem pracujete v současné době?

Téměř denně pracujeme s unikátními návrhy, od rozšířené virtuální reality po implementaci a použití umělé inteligence. Bezprostředně se zaměřujeme na modernizaci mechanických operací (L5) na level smart, který je vhodný pro Industry 4.0: automatická detekce, automatická komunikace, automatická předpověď, automatická reakce; připojení strojů k průmyslové platformě internetu věcí, automatický sběr dat a zpracování a zobrazení informací. Všechna tato řešení pomáhají lidem rychle a optimálně se rozhodovat, a část rozhodování dokonce zvládají samostatně.

 

Další příklad automatizace uvidíte, až se k našemu týmu v GLS (společnost poskytující skladové a logistické služby, člen skupiny Foxconn) připojí robot určený k nakládání a stohování monitorů. Tato automatizace nám umožní část týmu uvolnit na důležitější práci. Jednou z klíčových oblastí je pro nás i partnerství s univerzitami a školami, které nám mohou nabídnout nové mladé talenty.

 

Jaké jsou budoucí plány společnosti?

Co se týče plánů do budoucna, mohli bychom je nazvat „reálná fikce“. Před očima totiž máme stále se rozvíjející umělou inteligenci a zcela pozměněné obchodní modely, podnikové systémy a procesy. Můžeme odhadovat, že pátá průmyslová revoluce bude spojena s rozsáhlým začleněním umělé inteligence, senzoneurální komunikace mezi lidmi a kybernetiky a také virutálními úložišti a zpracováním velkého množství dat. Jednoduše, máme hodně práce a ještě více nových nápadů.

 

Děkujeme za rozhovor.

 

(FOXCONN CZ, s. r. o.)