Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Nová řídicí jednotka UniPi Axon pro MaR, IIoT a automatizaci

Nové řídicí jednotky Axon zachovávají přednosti předchozích řídicích jednotek UniPi, jako jsou kompaktní tvar, malé rozměry, široký soubor funkcí a softwarová otevřenost, navíc však mají nový procesor, interní paměť eMMC a rozšířenou nabídku komunikačních rozhraní.

Jsou k dispozici ve třech velikostech (čtyři, osm a dvanáct modulů na liště DIN) s maximálním počtem až 70 I/O na jednotku. Jsou vybaveny průmyslovým počítačem se čtyřjádrovým procesorem o taktu 1,2 GHz, 1 GB RAM a interní pamětí eMMC o velikosti 8 GB. Komunikační rozhraní jsou zastoupena linkami RS-485 a RS-232, sběrnicí 1-Wire, gigabitovým Ethernetem a dvojicí portů USB 2.0. Komponenty jsou umístěny v hliníkovém šasi s krytím IP20, běžnou výbavou je také držák na lištu DIN.

Hlavní podporovanou softwarovou platformou je řídicí systém Mervis, vybavený přehledným vývojářským prostředím, SCADA a editorem uživatelského rozhraní. Mervis je standardně předinstalován na všech jednotkách Axon a součástí balení jednotek je i licence pro přístup ke cloudové databázi a proxy serveru.

Díky softwarové otevřenosti jednotek Axon lze ale použít i jiné softwarové prostředí.

Pro svou flexibilitu a spolehlivost používají řídicí jednotky UniPi zákazníci z více než padesáti zemí světa v širokém spektru oborů.

Více se lze o řídicí jednotce UniPi Axon dozvědět zde.

UniPi.technology, tel.: +420 533 433 392, e-mail: info@unipi.technology, www.unipi.technology