Aktuální vydání

celé číslo

02

2021

Systémy pro řízení vodárenských sítí a ČOV

Hladinoměry

celé číslo

Nová řada panelů Energetik pro základní školy a gymnázia

Společnost Diametral, český výrobce technologických pracovišť pro průmysl a školství, dává do své nabídky novou řadu zařízení a modulů Energetik, která je vhodná především pro základní a střední školy. Moduly jsou přizpůsobené požadavkům výuky fyziky ve školách bez odborného elektrotechnického zaměření.

Systém s názvem Energetik je tvořen moduly určenými k zabudování do žákovských lavic. Panely mohou být vybaveny nejen zdířkami s bezpečným napětím do 24 V (stejnosměrným i střídavým), ale i dalšími typy konektorů jako LAN (Cat6), USB a HDMI nebo VGA pro přenos obrazu. Pro napájení klasických silnoproudých zařízení je k dispozici i zásuvka 230 V/50 Hz. Panely vyrábí společnost Diametral se zdířkami a zásuvkami v osmi variantách. Nespornou výhodou je, že zdroje mají výstupy rozdělené na samostatně jištěné okruhy. Na ty se připojují jednotlivé panely v žákovských lavicích. Díky tomu lze efektivně rozdělit napájení do jednotlivých lavic a v případě, že na některém pracovišti žáci obvod zkratují, ostatní lavice v učebně nejsou vyřazené z činnosti.

Řadu Energetik doplňuje i nová varianta již zavedeného výrobku UnoVolta. Panel pod označením UV-200 je přizpůsobený potřebám základního a středního školství.

[Tisková zpráva firmy Diametral, březen 2020.]

(ed)