Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Nová řada multidotykových displejů Magelis iDisplay s možností ovládání v rukavicích

Společnost Schneider Electric uvádí na trh novou řadu průmyslových displejů Magelis iDisplay určených jako monitory HMI pro průmyslové stroje a strojní zařízení. Vycházejí z řady modulární operátorských panelů Magelis GTU.

 
Displeje Magelis iDisplay jsou určeny především pro připojení k průmyslovým počítačům Box PC. Druhou možností uplatnění je dvouobrazovková sestava v kombinaci s operátorským panelem Magelis GTU, který má výstup DVI pro externí monitor. Zatřetí jej lze instalovat přímo do rozváděče u výrobní linky a propojit ho rozhraním DVI s PC stanicí, umístěnou např. ve velínu. Na čele displeje je dvojice konektorů USB (typ A i B). Vedle diagnostické LED je v rámečku také snímač jasu, který automaticky mění jas panelu podle světelných podmínek.
 
V současnosti jsou k dispozici dva typy displejů Magelis iDisplay, 12" a 15", s podporou 16 milionů barev, rozlišením XGA 1 024 × 768 a svítivostí 400 cd. Displej má krytí IP67f (tj. IP67 se zvýšenou odolností proti olejům), rozsah pracovních teplot je 0 až +60 °C a životnost 50 000 h. Nový displej Magelis iDisplej má stejný výřez jako běžné operátorské panely Magelis a lze jím nahradit např. panely Magelis XBTGT.
 
Displej je vybaven multidotykovým ovládáním, které umožňuje práci dokonce i v rukavicích.
 

Schneider Electric CZ, s. r. o., Zákaznické centrum, tel.: 382 766 333, www.schneider-electric.cz