Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Nová řada fotoelektrických snímačů Eaton E75/E76 IntelliView

Společnost Eaton Elektrotechnika uvedla novou řadu fotoelektrických snímačů E75/E76 IntelliView. Jde o první typy snímačů s prodlouženým dosahem, až 190 cm, a novou funkcí pro nastavení potlačení pozadí na místě instalace. Nové snímače E75/E76 pro snímání barev, kontrastů a luminiscence jsou vhodné zejména pro náročné úlohy vyžadující dokonalou přesnost ve velkém rozsahu vzdáleností i v obtížných okolních podmínkách.

 
Snímače E75/76 určené ke snímání barev RGB využívají nový algoritmus chromaticity plus intensity, který zvyšuje citlivost na tóny barev a zlepšuje rozlišení odstínů šedi. Algoritmus je příhodné využít zejména k detekování různých barev na stejném typu podkladového materiálu ve vzdálenosti 5 až 45 mm od čela snímače.
 
Snímače kontrastu jsou vhodné ke snímání odstínů šedi – např. pro registraci značek na obalech v balicích linkách. Dokážou však velmi přesně detekovat i malé změny kontrastu na barevných površích, jež lidskému oku unikají.
 
Snímače luminiscence dokážou detekovat např. luminiscenční značky nebo luminiscenční lepidla či lubrikanty ve vzdálenosti 8 až 20 mm od snímače. Snímače mají vlastní zdroj UV záření.
 
Snímače E75/76 lze vybavit také laserovým senzorem pro měření vzdálenosti v rozsahu 0,3 až 4,0 m s analogovým výstupním signálem 0 až 10 V a se dvěma programovatelnými spínacími výstupy PNP.
 
Eaton Elektrotechnika, s. r. o., tel.: 267 990 400, e-mail: elektrotechnikaCZ@eaton.com, www.eatonelektrotechnika.cz