Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Nová pobočka společnosti Lapp Kabel v Otrokovicích

Dne 22. října 2008 byla v Otrokovicích slavnostně otevřena nová pobočka společnosti Lapp Kabel. Nachází se v ní logistické a administrativní centrum, které poskytují služby nejen českým zákazníkům, ale i klientům z celé Evropy.
 
Společnost Lapp Group je významným dodavatelem kabelů, konektorů a dalšího příslušenství pro kabelové rozvody určené k použití zejména v náročných průmyslových podmínkách. Na tiskové konferenci, která byla při příležitosti otevření otrokovické pobočky uspořádána, hovořil pan Aleš Vaicenbacher, ředitel Lapp Kabel, s. r. o., o tom, že základem obchodní filozofie firmy je přímý kontakt s koncovým zákazníkem. Firma tím získává nejen důvěru uživatelů, ale také významnou zpětnou vazbu, kterou potom využívá k dalšímu vývoji svých produktů.
 
Zákazníky společnosti Lapp Kabel je možné podle pana Vaicenbachera rozdělit do čtyř velkých skupin: jsou to zaprvé výrobci průmyslových strojů a zařízení, zadruhé společnosti, které realizují projekty technologického charakteru – kabely značky Lapp např. nechybějí v žádné z automobilek v České republice, zatřetí společnosti, které se zabývají údržbou technologických zařízení, a čtvrtou velkou skupinou jsou výrobci elektrotechnických komponent, ať jsou to např. elektromotory nebo průmyslové rozváděče.
 
Z nové pobočky v Otrokovicích jsou mj. sledovány a řízeny skladové zásoby poboček Lapp Group v pěti zemích Evropy (s perspektivou rozšíření působnosti na celou Evropu), je zde provozováno zákaznické centrum, které v současné době obsluhuje německé zákazníky, a vzniklo zde i konstrukční středisko, které vyvíjí nové produkty pro celou skupinu Lapp Group. V Otrokovicích je umístěno také oddělení aplikačního inženýrinku, které shromažďuje znalosti a zkušenosti z realizovaných projektů a ukládá je v databázi, z níž mohou čerpat odborníci Lapp Group z celého světa. Moderní administrativní i skladové prostory nabízejí dostatek místa pro budoucí růst.
 
Slavnostního otevření nové pobočky ve Zlíně se zúčastnily tři generace majitelů společnosti Lapp Group, zástupci poboček Lapp Group z celého světa, klíčoví zákazníci a partneři společnosti Lapp Group i významné osobnosti státní správy a politického života.
(Bk)