Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Nová modulární řada odporových a termoelektrických snímačů teploty

Nová modulární řada odporových a termoelektrických snímačů teploty

Firma ZPA Nová Paka, a. s., výrobce měřicí a regulační techniky s více než šedesátiletou tradicí, je známa především výrobou kvalitních snímačů teploty. V současné době přichází v tomto oboru na trh s novou modulární řadou odporových a termoelektrických snímačů typů 233 až 352, která vnáší do tohoto standardního výrobního programu převratná technická řešení.

Obr. 1.

Vedle obvyklé trojice v provedení tyčovém, do jímky a s jímkou podle ČSN byl program rozšířen o typy podle normy DIN. Hlavice snímačů s pevným a prachotěsným závěrem je vyrobena z lehké slitiny a umožňuje stavebnicově zabudovat převodník a popř. i digitální zobrazovač. Díky speciální konstrukci lze snímač bez problémů natočit tak, aby byl displej viditelný z místa obsluhy (obrázek). Materiál nástavku, šroubení i jímky, ocel 1.4541, předurčuje snímače nové řady k použití i v nejsložitějších provozních podmínkách. Lze je použít i v prostředí s nebezpečím výbuchu plynných médií a prachu, a to do zóny 2 (22) i 1 (21), ve speciálním provedení i do zóny 0 (20). Teplota měřeného média v těchto případech může být až 450 °C.

Modulární koncepce a především použití plášťové vložky u odporových snímačů teploty značně zrychlují výrobu. Výsledkem je výrazné zkrácení dob potřebných na výrobu i dodacích termínů při současném snížení výrobních nákladů; to umožňuje zachovat příznivé ceny při současné větší užitné hodnotě výrobků.

ZPA Nová Paka, a. s., tel.: 493 761 234, fax: 493 721 194, e-mail: prodej@zpanp.cz, http://www.zpanp.cz