Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Nová hadice pro velmi vysoký tlak od společnosti Parker pro vodní trysky

Společnost Parker Hannifin uvedla na trh hadici DN8 PFX30-05 pro velmi vysoký tlak, která při použití ve vodních tryskách, užívaných např. ve stavebnictví nebo loďařství, prodlužuje jejich životnost. Nová hadice PFX30-05 obsahuje šest spirálových vrstev vysokopevnostního ocelového drátu (většina konkurenčních výrobků jich obsahuje osm) a vyznačuje se vynikajícími parametry a dlouhou životností. Zároveň má malou měrnou hmotnost, pouhých 0,96 až 1,11 kg/m.

Nová hadice PFX30-05 pro velmi vysoký tlak byla vyvinuta divizí Polymer Hose Division Europe společnosti Parker a je ideální pro použití s vodními tryskami, které pracují při tlaku až 301 MPa. Tak vysoký tlak se používá např. ve stavebnictví pro řezání vodním paprskem a odstraňování nahromaděných nečistot a jiných materiálů z povrchů, jako jsou beton a asfalt.

Vodní trysky jsou účinné a přitom neznečišťují vzduch prachem, k čemuž dochází u alternativních procedur, jako je např. tlakové čištění pomocí písku. V důsledku toho se do vzduchu nepřenesou nebezpečné nečistoty. To představuje důležitý bezpečnostní aspekt pro stavební dělníky. Proto je používání vodních trysek pod velmi vysokým tlakem oblíbenou metodou i v mnoha dalších odvětvích, jako je např. loďařský průmysl.

Hadice PFX30-05 pro velmi vysoký tlak používá barevné kódování WJTA a je na objednávku dostupná v různých barvách (běžně dostupné barevné provedení je oranžové). Je tak zcela přizpůsobitelná požadavkům zákazníka.

Pro extrémní podmínky, ve kterých jsou vyžadovány zvýšené brusné schopnosti, lze zvolit verzi s dvojitým krytem a vnějším obalem ToughJacket™ (PX30-05-TJ), taktéž v oranžovém barevném kódování WJTA.

Hadice PFX30-05 má vnější průměr 18,7 až 22,7 mm, minimální rádius ohybu 230 mm a je možné ji používat pro vodu o teplotě od –10 do +70 °C. Uživatelé mohou využít širokou řadu dostupných přípojek. Další informace zájemci naleznou na https://ph.parker.com/gb/en/ultra-high-pressure-waterblast-hose-pfx30-05.

[Tisková zpráva Parker Hannifin, 9. září 2021.]

(ed)