Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Nová hadice pro velmi vysoký tlak od společnosti Parker pro vodní trysky

Společnost Parker Hannifin uvedla na trh hadici DN8 PFX30-05 pro velmi vysoký tlak, která při použití ve vodních tryskách, užívaných např. ve stavebnictví nebo loďařství, prodlužuje jejich životnost. Nová hadice PFX30-05 obsahuje šest spirálových vrstev vysokopevnostního ocelového drátu (většina konkurenčních výrobků jich obsahuje osm) a vyznačuje se vynikajícími parametry a dlouhou životností. Zároveň má malou měrnou hmotnost, pouhých 0,96 až 1,11 kg/m.

Nová hadice PFX30-05 pro velmi vysoký tlak byla vyvinuta divizí Polymer Hose Division Europe společnosti Parker a je ideální pro použití s vodními tryskami, které pracují při tlaku až 301 MPa. Tak vysoký tlak se používá např. ve stavebnictví pro řezání vodním paprskem a odstraňování nahromaděných nečistot a jiných materiálů z povrchů, jako jsou beton a asfalt.

Vodní trysky jsou účinné a přitom neznečišťují vzduch prachem, k čemuž dochází u alternativních procedur, jako je např. tlakové čištění pomocí písku. V důsledku toho se do vzduchu nepřenesou nebezpečné nečistoty. To představuje důležitý bezpečnostní aspekt pro stavební dělníky. Proto je používání vodních trysek pod velmi vysokým tlakem oblíbenou metodou i v mnoha dalších odvětvích, jako je např. loďařský průmysl.

Hadice PFX30-05 pro velmi vysoký tlak používá barevné kódování WJTA a je na objednávku dostupná v různých barvách (běžně dostupné barevné provedení je oranžové). Je tak zcela přizpůsobitelná požadavkům zákazníka.

Pro extrémní podmínky, ve kterých jsou vyžadovány zvýšené brusné schopnosti, lze zvolit verzi s dvojitým krytem a vnějším obalem ToughJacket™ (PX30-05-TJ), taktéž v oranžovém barevném kódování WJTA.

Hadice PFX30-05 má vnější průměr 18,7 až 22,7 mm, minimální rádius ohybu 230 mm a je možné ji používat pro vodu o teplotě od –10 do +70 °C. Uživatelé mohou využít širokou řadu dostupných přípojek. Další informace zájemci naleznou na https://ph.parker.com/gb/en/ultra-high-pressure-waterblast-hose-pfx30-05.

[Tisková zpráva Parker Hannifin, 9. září 2021.]

(ed)