Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Nortec 2010 – veletrh strojírenských technologií

Ve dnech 27. až 30. ledna 2010 očekávají pořadatelé veletrhu Nortec v německém Hamburku (www.hamburg-messe.de/nortec) účast více než 15 000 návštěvníků a zhruba 400 vystavovatelů na ploše 22 000 m2.
 
Veletrh nabízí příležitosti pro poznávání a rozšiřování nových trhů a obchodních kontaktů v severní Evropě a spojuje pod jednou střechou národní a mezinárodní výrobce, prodejce, dodavatele a poskytovatele služeb. Představuje množství nabídek od renomovaných firem s vedoucím postavením na trhu a funguje také jako vzdělávací fórum informující o nejnovějších výrobních technologiích. Většina vystavovatelů je z oboru obrábění a tváření kovů. Jsou to výrobci a dodavatelé výrobních strojů, ale také inženýrské firmy, dodavatelé softwaru pro počítačovou podporu konstrukce a výroby, pro technické výpočty a simulace výrobních procesů, dále dodavatelé zařízení pro kontrolu kvality a logistiku a poskytovatelé technických služeb v tomto oboru. Na významu nabývá i odvětví zpracování plastů a kompozitních materiálů. Nabídka bude směřovat zvláště do oborů, které jsou v severním Německu silně zastoupeny: do výroby dopravních prostředků (letadel, lodí a automobilů), zdravotnické techniky nebo zařízení pro větrné elektrárny.
 
Veletrh má také zajímavý doprovodný program, jehož cílem je nabídnout návštěvníkům vždy něco navíc. Konat se budou diskuse o inovacích Innovation Forum, seminář VDMA Workshop, přehlídka laserové techniky Laser Innovation Show a konference o nákupu a logistice Purchasing & Logistics Symposium.
 
Úspěšný koncept veletrhu potvrzuje i neustále se zvyšující počet vystavovatelů a návštěvníků, což dokládá jeho pověst jednoho z nejvýznamnějších setkání průmyslníků nejen ze severního Německa, ale i ze sousedních zemí severní Evropy.
 
Ing. Monika Boumová (info@naveletrh.cz, www.naveletrh.cz) nabízí v rámci oficiálního zastoupení veletrhu Nortec v ČR zájemcům účast za zvýhodněných podmínek ve společném stánku českých vystavovatelů. Za 1 791 eur je možné pronajmout si vybavený stánek o ploše 9 m2. Standardní výstavní plocha je od 122 euro/m2.
(mb)
 
Obr. 1. Z minulého ročníku veletrhu Nortec