Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

NI představuje vylepšenou verzi víceúčelového přístroje VirtualBench

Společnost NI představila nový model přístroje VirtualBench. Univerzální softwarově definovaný přístroj VirtualBench kombinuje pět zařízení: osciloskop pro smíšené signály, generátor funkcí, digitální multimetr, programovatelný stejnosměrný zdroj a digitální vstupy a výstupy.

 
Protože VirtualBench využívá současné běžné výpočetní platformy (PC, iPad), mohou uživatelé se svými přístroji pracovat prostřednictvím dotykových obrazovek a využívat vícejádrové procesory, bezdrátové připojení atd.
 
Osciloskop pro smíšené signály s analýzou protokolů má šířku pásma 350 MHz. K dispozici jsou čtyři analogové kanály pro větší požadavky u interaktivních testů. Součástí přístroje je programovatelný stejnosměrný zdroj s proudem až 3 A pro 6V výstupní kanál a 1 A pro výstupní kanály 25 V a –25 V. Uživatelé ocení také jednotný pohled na všech pět přístrojů, možnost vizualizace na větších displejích a funkce pro ukládání dat a snímků obrazovky. Pro šíření měření je možné využít Ethernet, USB a WiFi. Výhodou je rovněž snadná integrace se softwarem LabVIEW pro navrhování systémů.
 

National Instruments (Czech Republic), s. r. o., tel.: 800 267 267, ni.czech@ni.com, www.ni.com/virtualbench