Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

NI představuje přesný a výkonný zdroj SMU pro měřicí a testovací zařízení

Společnost National Instruments představila přesný měřicí zdroj (SMU – Source Measure Unit) NI PXIe-4139. Zdroj je určen pro nejrůznější odvětví – od výroby polovodičů, přes automobilovou techniku až po spotřební elektroniku.

 
Zdroj NI PXIe-4139 umožňuje technikům a vědcům jediným přístrojem napájet testovaná zařízení pulzním výkonem až 500 W a měřit odebíraný proud s citlivostí až 100 fA. Velmi důležité jsou také malé rozměry přístroje NI PXIe-4139, které mohou přispět ke značnému zmenšení rozměrů celého měřicího či testovacího systému. V jednom přístroji o velikosti 4U do 19" rámu je až sedmnáct napájecích kanálů.
 
Přístroj NI PXIe-4139 využívá metodu NI SourceAdapt, která pomáhá přizpůsobit regulační smyčku zdroje připojené zátěži. Testovaná zařízení jsou tak chráněna před špičkami a oscilacemi, a to též u velmi indukčních nebo kapacitních zátěží, a systém má lepší stabilitu. NI PXIe-4139 měří odebíraný proud s periodou až 1,8 MS/s, což je stokrát více než běžné SMU. Uživatelům to umožňuje zaznamenat i přechodové jevy na měřeném zařízení bez externího měřicího přístroje.
 

National Instruments (Czech Republic), s. r. o., tel.: +420 224 235 774, e-mail: ni.czech@ni.com, www.ni.com/smu