Aktuální vydání

celé číslo

10

2022

Chemie, potravinářství a farmacie

celé číslo

„Nezničitelný“ přepínač Hirschmann Mach 1000

„Nezničitelný“ přepínač Hirschmann Mach 1000

Firma Hirschmann Automation and Control GmbH vyrábí nový ovladatelný přepínač Mach 1000 pro Ethernet 100/1 000 Mb/s pro extrémní provozní podmínky panující zejména v technologických provozech a při distribuci elektrické energie v objektech typu transformovna, rozvodna či jaderná elektrárna, v dopravě, armádě apod. Přepínač vyhovuje normám IEEE 61850 a IEEE 1613 pro rozvodny. Montuje se do 19" rámu, má pasivní chlazení a redundantní napájení, pracuje při teplotě okolí od –40 do +85 °C a velmi dobře odolává vibracím, rázům, elektrostatickým výbojům i magnetickým polím a popř. i kondenzující vlhkosti.

Přepínač Mach 1000 má dva gigabitové páteřní porty (up-link) typu combo-port, umožňující použít převodníky SFP s optickým konektorem v provedení 1000BASE-FX/SX/LX/LH, a 24 portů 100BASE modulárně volitelných jako metalické či optické s různými konektory (RJ45, SC, ST, MTRJ) a s podporou optických vláken typů multimode, singlemode a singlemode LH a LH+ s dosahem až 120 km. Podporuje metody redundance cesty jako Hiper-Ring, Rapid Spannig Tree či agregaci linek. Bezpečnostní funkce zahrnují autorizaci a autentifikaci podle IEEE 802.1x, zabezpečení portů na úrovni IP či MAC, SNMP v. 3 a šifrování přenosu dat SSH. Přepínač má kontakt pro přenos stavové veličiny např. do řídicího systému a webový server. Na dálku lze na něj dohlížet přes SNMP při použití diagnostického softwaru Hirschmann HiVision, popř. Industrial HiVision.

Colsys – Automatik, a. s., tel.: +420 312 285 312, e-mail: benes.martin@colaut.cz, http://www.colaut.cz

Příspěvek lze ve formátu PDF stáhnout zde