Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Neustále inovované průmyslové počítače

Společnost ELVAC IPC se stala distributorem EVOC Intelligent Technology Co. Ltd. v České republice. Společnost EVOC byla založena v roce 1993 a sídlí ve městě Šen-Čen v Číně. Patří mezi přední světové výrobce vestavných a průmyslových počítačů. V roce 2003 byla v Hongkongu úspěšně zařazena na akciový trh. Do konce roku 2008 vytvořila po celém světě 44 dceřiných společností a poboček s téměř 4 000 zaměstnanci. EVOC dodává spolehlivé a kvalitní vestavné produkty a integrované systémy pro různá odvětví, jako je bankovnictví, elektrotechnika, energetika, ochrana životního prostředí, herní průmysl, průmyslová výroba, zdravotní péče, armáda, letecká doprava, tvorba sítí, telekomunikace a dopravní systémy. Výrobky jsou neustále inovovány v rozsáhlém výzkumném a vývojovému centru firmy EVOC pro vestavnou techniku a vyráběny v jedné z největších výrobních základen pro průmyslové počítače na světě.
 

Odolný 19“ průmyslový počítač

 
Počítač JPC-8202 je navržen pro montáž do přístrojového rámu 2U. Skládá se z karty CPU poloviční velikosti s procesorem Core 2 Duo s malou spotřebou a z pasivní sběrnice HPE-6104E1. Podporuje sběrnici PCI a rozšíření na PCI-Express. Počítač má mechaniky pro dva pevné disky s antivibračním uchycením a pojme také jeden 2,5" pevný disk. Napájen je ze zdroje ATX.
 
Všechna rozhraní I/O jsou připojena pomocí „letmého“ konektoru, který usnadňuje výměnu rozšiřujících karet pro různé případy použití. K dalším vlastnostem tohoto produktu patří malá spotřeba, velký výkon, rozšiřitelnost, použití v širokém teplotním rozmezí, odolnost proti vlhku, prachu, plísním, soli a vibracím. Výrobek vyhovuje vojenské normě MIL-STD-810F (požadavky pro montáž do vozidel). Dále splňuje požadavky normy MIL-STD-461E (požadavky pro zařízení pozemních vojenských sil). Výrobek je tedy vhodný pro sběr a zpracování zvukových a obrazových signálů, pro měření, kontrolu a komunikaci ve vozidlech pozemního vojska.
 
Vlastnosti počítače JPC-8202 lze shrnout takto:
  • procesorová karta poloviční velikosti s procesorem Core 2 Duo, rozšiřující sloty PCI a PCE-E přes pasivní sběrnici,
  • velké množství portů I/O,
  • kryt z kvalitní hliníkové slitiny s ochranou proti oxidaci a elegantní vzhled,
  • zodolněný design, antivibrační úpravy,
  • povrchová ochrana všech komponent.

Průmyslový 19“ počítač do stojanu

 
Průmyslový počítač IPC-8424 v šasi rozměru 4U pro zástavbu do stojanu je určen k použití s pasivními sběrnicemi a základními deskami firmy EVOC. Jde o jednoduše rozšiřitelný modulární systém pro flexibilní použití s napájecím zdrojem velikosti 1U. IPC-8424 má široké využití např. v medicíně, při testování přístrojů nebo ovládání strojů CNC.
 
IPC-8424 má tyto vlastnosti:
  • procesor s nízkou spotřebou, bezventilátorové řešení,
  • snadno rozšiřitelná základní deska COM/ETX,
  • podpora duálního displeje VGA s přenosem dat LVDS,
  • standardní provedení ATX,
  • poloviční velikost, kompaktní provedení, vhodné pro montáž do racku i na stůl.