Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Nespravované plně zalité přepínače v krytí IP67 od Murrelektronik

Komunikační přepínače (switch) řady Tree od Murrelektronik jsou určeny k propojení zařízení v síti Ethernet. Nové modely Tree67, vybavené čtyřmi nebo osmi porty s kruhovými konektory M12, jsou vhodné pro použití v náročných průmyslových podmínkách.

 
Nové přepínače s krytím třídy IP67 jsou odolné proti elektromagnetickému rušení a odolávají i vibracím. Rozsah pracovních teplot je –25 až +60 °C.
 
Všechny porty podporují datový přenos rychlostmi 10 a 100 Mb/s. S funkcí autonegotiation tato zařízení automaticky detekují, jaká přenosová rychlost je momentálně dostupná. Vždy je upřednostňována komunikace průmyslové sítě Profinet.
 
Přepínače Tree67 mají velmi malý příkon. Je-li v dosahu aktivní sběrnicový modul (např. MVK Metal nebo Impact67) s nevyužitým vstupním portem, lze k němu přepínač připojit a napájet jej proudem určeným k napájení snímačů. Při zkratu na některém ze snímačů navíc nehrozí přerušení napájení přepínače, neboť sběrnicové moduly Murrelektronik odpojují pouze postižený port.
 
Komunikační přepínače Tree67 jsou nespravované – nepotřebují ruční konfiguraci. Zařízení se připojují metodou plug & play. Funkce auto-crossing automaticky detekuje, jaký kabel je k portu připojen. Přepínače lze napájet redundantně a zajistit tak jejich velkou dostupnost. Stav zařízení a komunikační rychlost jsou indikovány LED u každého z portů.
 

Murrelektronik CZ spol. s r. o., tel.: +420 377 597 966, e-mail: info@murrelektronik.cz, www.murrelektronik.cz