Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Několika větami

 • 10. 6. 2010, Brno – Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně vyhlásila druhou šanci pro studenty, kteří se chtějí přihlásit na vysokou školu. Studenti si mohou podávat přihlášky od 15. 6. do 10. 8. 2010. Druhé kolo přijímacího řízení je určeno pro studenty, kteří splní některou z podmínek pro přijetí bez přijímací zkoušky. Novinkou je také možnost být přijat na základě výsledků z národních srovnávacích zkoušek společnosti SCIO.
 • 11. 6. 2010, Hradec Králové – Systém pro správu verzí programů v průmyslové automatizaci, uvedený nedávno na trh společností Pantek (CS), byl lokalizován do českého jazyka. Podrobné informace o systému Versiondog jsou k dispozici na www.versiondog.cz.
 • 12. 6. 2010, Kolín – Vítězem veřejného výběrového řízení na dodávku projektové dokumentace a inženýrských prací pro projekt nové linky na výrobu ethandinitrilu (EDN) v Lučebních závodech – Draslovce v Kolíně se stala společnost Tractebel Engineering, a. s.
 • 14. 6. 2010, Curych (Švýcarsko) – Max Göldi, pracovník ABB zadržovaný v Libyi, se po dvou letech vrátil zpět do vlasti. Joe Hogan, výkonný ředitel ABB, poděkoval všem, kteří k jeho propuštění přispěli, zvláště švýcarské vládě, vládám Německa a Španělska a celé Evropské unii. Max Göldi byl zadržován v souvislosti s údajným porušením vízových předpisů a obchodních pravidel; skutečným důvodem byla odveta Libye za zadržení syna libyjského vůdce Hannibala Kaddáfího švýcarskou policií v souvislosti s podezřením z jeho trestné činnosti.
 • 14. 6. 2010, Praha – 13. července 2010 Microsoft ukončí podporu Windows XP Service Pack 2 a Windows 2000 Professional. Microsoft doporučuje přejít na nejnovější systém Windows 7, který uživatele lépe chrání před možnými bezpečnostními hrozbami a umožňuje efektivnější práci s počítačem. „Uvědomujeme si, že operační systém Windows XP získal značnou oblibu po celém světě. Chceme však uživatelům nabídnout produkt, který lépe odpovídá požadavkům moderních technologií. Windows 7 jsou nyní v České republice využívána již na více než desetině počítačů a předpokládáme, že počet jejich uživatelů může rychle předčit uživatele Windows XP,“ řekl Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft.
 • 15. 6. 2010, Richmond (USA) – Společnost Belden upozornila, že v České republice jsou nabízeny k prodeji napodobeniny kabelů Belden. Tyto kabely, které se zřejmě dodávají v obalech a s označením Belden, jsou horší než pravé výrobky Belden s ohledem na jejich materiál, kvalitu a vlastnosti. Napodobeniny nesplňují požadavky na elektrické parametry a v kritických podmínkách mohou být velmi nebezpečné, zejména používají-li se v budovách. Zákazníkům se doporučuje, aby kabelové výrobky Belden nakupovali pouze od distribučních partnerů této firmy, jejichž seznam najdou na www.beldensolutions.com/en/Where2buy/index.phtml.
 • 16. 6. 2010, Rueil-Malmaison a Paříž (Francie) – Společnosti Schneider Electric and Parkeon podepsaly smlouvu o vývoji systému nabíjení elektromobilů. Počítá se s tím, že nabíjecími stanicemi tohoto systému budou vybavena veřejná parkovací místa a řidič, resp. provozovatel vozidla, bude moci platit současně poplatky za parkování i za dobití baterií vozidla.
 • 16. 6. 2010, Brno – Brněnská pobočka společnosti Siemens, s. r. o., sídlí od 21. června 2010 na nové adrese: Olomoucká 7/9, 618 00 Brno. Nová jsou také telefonní čísla; e-mailové adresy a fakturační údaje zůstávají beze změny. Podrobnější informace jsou na www.siemens.cz/brno.
 • 17. 6. 2010, Schörfling (Rakousko) – Rakouská společnost Evonik Fibres, součást koncernu Evonik Industries Group sídlícího v Německu, oficiálně zahájila provoz v novém výrobním závodě v Schörflingu. Vyrábějí se zde vlákna z materiálu P84 (polyimid), jež se používají např. v průmyslových prachových filtrech. Nový závod nahradí starou linku v závodě v Lenzingu, která již svou kapacitou nevyhovovala rostoucí spotřebě tohoto materiálu.
 • 21. 6. 2010, Praha – Společnost Autodesk oznámila vydání nové verze produktu AutoCAD LT 2011, profesionálního systému pro tvorbu výkresové dokumentace ve 2D, v českém jazyce. Vedle přínosů, které nová verze nabízí, mohou zákazníci právě nyní využít výhodnou nabídku. Každý, kdo uvažuje o investici do AutoCAD LT, má do konce července možnost získat slevu 300 eur jednoduše tím, že vyplní dotazník na webové stránce www.autocadlt.cz/landing/vitezove-zacinaji-zde.
 • 23. 6. 2010, Boulder (USA) – Emerson Process Management zprovoznil internetový portál pro uživatele Coriolisových průtokoměrů Micro Motion Online Community. Na webové adrese http://community.micromotion.com/home.php jsou k dispozici základní technické údaje o měření hmotnostního průtoku a hustoty přístroji Micro Motion, tematická encyklopedie knowledge wiki, popis referenčních úloh a projektů, videoukázky, uživatelská fóra, blogy, diskusní skupiny a kalendář akcí. K dispozici je i funkce „friending“ pro navazování přímých kontaktů mezi uživateli portálu.
 • 24. 6. 2010, Praha – Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) představil dokument Agenda 2010 – deset priorit pro budoucnost ČR, v němž shrnuje klíčové směry dalšího vývoje ekonomiky a celé společnosti a požadavky této zaměstnavatelské organizace, zastupující zájmy 32 členských svazů a 1 600 firem, na novou koaliční vládu a politickou reprezentaci. Dokument je dostupný na webu SP ČR – www.spcr.cz
 • 25. 6. 2010, Kralupy nad Vltavou – Společný podnik Unipetrolu a Synthosu Kralupy Butadien Kralupy, a. s. zahájil výrobu v nové butadienové jednotce. Investice za 1,2 miliardy korun nahradí dosavadní výrobní jednotku provozovanou Synthosem
 • Kralupy. Nová jednotka zvyšuje kapacitu výroby z původních 90 na 120 kt za rok, což zařadí společnost mezi deset největších výrobců butadienu v Evropě. Generálním dodavatelem stavby a zařízení je společnost Chemoprojekt.