Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Několika větami

 • Detmold (SRN), 26. 8. 2009 – S účinností od 1. září 2009 byl do vedení firmy Weidmüller (www.weidmueller.com) jako její obchodní a marketinkový ředitel jmenován Volpert Briel. Za svůj hlavní cíl si klade, kromě stabilizace domácího trhu, rozvoj aktivit ve střední Evropě, v Asii a Americe.
 • Brusel (Belgie), 31. 8. 2009 – Jean-Yves Blanc z firmy Schneider Electric byl zvolen novým prezidentem Evropského sdružení pro automatické řízení budov eu.bac (www.eubac.org). Ve své funkci chce přispět především k vytváření evropských standardů pro energeticky úsporné systémy domovní automatizace.
 • Eching (SRN), 1. 9. 2009 – Společnost Kontron (www.kontron.de) otevřela spolu se svými indickými partnery středisko prodejní a technické podpory v indickém Bangalore.
 • Praha, 1. 9. 2009 – Francouzsko-česká obchodní komora (www.ccft-fcok.cz) se stala oficiálním zástupcem společnosti Veletrhy Brno, a. s., ve Francii. V první fázi bude získávat vystavovatele a odborné návštěvníky pro pět největších brněnských veletrhů, a to MSV, Salima, IBF, Watenvi a Techagro. V rámci pravidelných obchodních misí a odborných seminářů se zaměří na zvyšování povědomí francouzských podniků o postavení brněnského výstaviště ve středoevropském regionu.
 • Brno, 2. 9. 2009 – Generální ředitel akciové společnosti Veletrhy Brno (www.bvv.cz) Jiří Škrla odstoupil z funkce. Plněním úkolů plynoucích z agendy generálního ředitele byl dočasně pověřen ekonomický náměstek Egbert F. Zündorf; na zmíněnou pozici bylo bezodkladně vypsáno výběrové řízení. Na svoji funkci současně rezignoval také obchodní náměstek Aleš Pohl. Řízením obchodního úseku byl dočasně pověřen Karl Heinz Wismer. Vedení společnosti v obchodním úseku dále posílil Norbert Schmidt, dosavadní ředitel moskevské dceřiné společnosti Messe Düsseldorf.
 • Lidköping (Švédsko), 7. 9. 2009 – Společnosti Handheld Group a Getac Technology Corporation společně oznámily strategické partnerství v oblasti odolných PDA. Produkty pod společnou značkou budou k dostání v široké síti autorizovaných partnerů společnosti Handheld Group po celém světě (www.handheldgroup.com).
 • Praha, 7. 9. 2009 – Společnost GE Energy (www.ge.com/energy) podepsala smlouvu na dodávku až 101 větrné turbíny společnosti ČEZ Romania pro elektrárnu Cogealac. Po dokončení projektu vznikne vůbec největší kontinentální větrná farma v Evropě. ČEZ Romania je součástí největší středoevropské distribuční firmy ČEZ Group.
 • Stockholm (Švédsko), 7. 9. 2009 – Společnost Atlas Copco, s. r. o. (http://www.atlascopco.com/czus), koupila společnost Servis A. C., s. r. o., distributora a poskytovatele služeb v oblasti zařízení na stlačování vzduchu, který působí na severní Moravě.
 • Rueil-Malmaison (Francie), 10. 9. 2009 – Společnost Schneider Electric prodala švýcarskou společnost Selectron Systems AG (www.selectron.ch) zpět jejímu vedení a zaměstnancům. Schneider získal společnost Selectron v rámci akvizice firmy Berger Lahr v roce 2001. Selectron dodává automatizační prostředky zejména do sektoru drážní dopravy a v tomto oboru patří v Evropě k nejznámějším a nejúspěšnějším firmám; silné zastoupení má také v Číně.
 • Espelkamp (SRN), 15. 9. 2009 – Dietmar Harting, zakladatel společnosti Harting KGaA (www.harting.com) a jeden z čelných představitelů německého průmyslu, oslavil své sedmdesáté narozeniny.
 • Litoměřice, 21. 9. 2009 – Společnost Hennlich Industrietechnik (www.hennlich.cz) začala nově působit na ruském trhu, a pokračuje tak ve své expanzi do zahraničí. Stejně jako dříve v tomto roce ve Francii, i na ruském trhu se v první fázi uplatní nakládací zařízení a opatření proti prašnosti provozů z divize Hennlich Engineering.
 • Příbram, 21. 9. 2009 – Společnost ZAT, a. s. (www.zat.cz), zakoupila 100% podíl v SEZ, s. r. o. (Severočeské elektrotechnické závody). Společnost SEZ se základním kapitálem jeden milion korun se věnuje především projektování, výrobě, instalaci a opravám elektrických strojů a přístrojů.
 • Maulburg (SRN), 21. 9. 2009 – Výrobní kapacitu závodu Teltow společnosti Endress+Hauser (www.endress.com), který byl poničen požárem, postupně nahrazuje produkce z nového závodu Stahndorf. Již 20. července zde byla vyrobena první testovací série senzorů tlaku a nyní se rozbíhá sériová výroba, jejíž kapacita postupně roste. Od 21. září se zde vyrábí dvacet senzorů dP denně, v říjnu začne výroba senzorů malých měřicích rozsahů a v prvních dnech listopadu výroba senzorů pro snímače řady M a senzorů Contite pro snímače Deltapilot.