Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Několika větami

 • Singapur, 28. 5. 2009 – Emerson Process Management se stal dodavatelem inženýrských a projektantských služeb pro biofarmaceutický závod Lonza Group v Singapuru. Provozy budou vybaveny digitálním automatizačním systémem PlantWeb s prediktivními funkcemi.
 • Orlando (USA), 29. 5. 2009 – Společnost ABB převzala italského výrobce součástí transformátorů, firmu Comem, která měla v roce 2008 obrat přes 70 milionů USD a zaměstnává 400 lidí. Akvizice rozšíří sortiment transformátorů a umožní růst společnosti ABB v tomto oboru.
 • Praha, 3. 6. 2009 – Pardubický hokejový klub změní svůj název z HC Moeller Pardubice na HC Eaton Pardubice. Změna souvisí s integrací společnosti Moeller do organizační a obchodní struktury jejího nového vlastníka, společnosti Eaton.
 • Rueil-Malmaison (Francie), 4. 6. 2009 – Společnost Schneider Electric (www.schneider-electric.com) podepsala smlouvu o akvizici indické firmy Conzerv Systems, která se zabývá dodávkami techniky a službami v oblasti distribuce a řízení spotřeby elektrické energie. Na indickém trhu zaujímá jednu z vedoucích pozic a je zde mj. průkopníkem v oboru digitálního měření spotřeby elektrické energie.
 • Tchaj-Pej (Tchaj-wan), 3. 6. 2009 – Na letošním veletrhu Computex 2009 představila společnost Intel řešení Intel Anti-Theft Technology (Intel AT), určené hlavně pro ztracené či ukradené notebooky. Po lokálním či vzdáleném spuštění pošle Intel AT „jedovatou pilulku“, která systém zcela vyřadí z provozu. Dostane-li se notebook zpět do povolaných rukou, lze jej odemknout či zaslat uživateli jednorázové heslo k jeho opětovnému zprovoznění.
 • Praha, 8. 6. 2009 – Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) uspořádala workshop na téma efektivní využívání energií v budovách v souvislosti s programem Zelená úsporám. ČNOPK nabízí také vzdělávací kurz při zaměstnání Manažer pro energetiku (European Energy Manager), jehož účastníci během jednoho roku získají odpovídající odbornou kvalifikaci.
 • Praha, 9. 6. 2009 – Společnost Texas Instruments (www.ti.com/cz) otevřela svou novou kancelář pro východní Evropu se sídlem v Praze 4, v budově City Tower. Kromě technicko-obchodních a aplikačních inženýrů je zde zákazníkům k dispozici i technická laboratoř.
 • Hannover (SRN), 10. 6. 2009 – Společnost Deutsche Messe (www.messe.de), pořadatel veletrhů Hannover Messe, CeBIT a dalších, oznámila, že v roce 2008 vykázala ztrátu 14,4 mil. eur, tj. menší, než se původně očekávalo. Společnost hospodařila se ztrátou již v roce 2007 (2,6 mil. eur) a výsledek v červených číslech se očekává i v roce 2009.
 • Praha, 23. 6. 2009 – Svaz průmyslu a dopravy zveřejnil výsledky průzkumu mezi 1 600 členskými podniky, jehož cílem bylo zjistit kondici českých firem ve druhém čtvrtletí 2009. 80 % firem hlásí pokles objemu zakázek (10 % respondentů o více než 50 %). To firmy nutí uvažovat o prodeji části podniku nebo spojení s jiným subjektem (25 % dotázaných), popř. o ukončení výroby (23 %) nebo jejím přesunu do zahraničí (5 %). Podrobné výsledky jsou dostupné na www.spr.cz.
 • Berlín (SRN), 23. 6. 2009 – Profesní sdružení výrobců senzoriky, AMA Fachverband für Sensorik (www.ama-sensorik.de), otevřelo novou kancelář v Berlíně. Při té příležitosti uspořádalo den otevřených dveří.
 • Praha, 25. 6. 2009 – Celkem osmdesát nových pracovních míst nabízí společnost Siemens (www.siemens.cz) v Ostravě. Ostravské administrativní centrum, jež vede účetní a nákupní agendu pro německy mluvící země, hledá nové kolegy s velmi dobrou znalostí německého jazyka. Práce je vhodná i pro čerstvé absolventy středních a vysokých škol.
 • Praha, 25. 6. 2009 – Zkušenosti s programem Prosperita Operačního programu Průmysl a podnikání (OPPI) představili na semináři pořádaném agenturou Czechinvest (www.czechinvest.org) zástupci podnikatelského inkubátoru VŠB – Technické univerzity Ostrava. Díky podnikatelskému inkubátoru získalo podporu 40 firem a vzniklo 225 pracovních míst. Celkové náklady projektu v rámci programu Prosperita přesáhly 226 milionů korun a výše podpory požadovaná příjemcem je téměř 150 milionů korun. Na semináři byly také představeny programy, ve kterých je možné právě nyní získat finanční podporu. V OPPI se to týká osmi programů dotovaných šestnácti miliardami korun.