Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Několika větami

Brusel, Belgie, 25. 10. 2007 – FDT Group zvolila předsedou správní rady Hartmuta Wallrafa, který v FDT Group zastupuje firmu Invensys. Hartmut Wallraf vystřídá ve funkci Hartmuta Wuttiga, který dále zůstává ve správní radě zástupcem ABB. Další změnou je zvolení Cyrila Perducata (Schneider Electric) členem správní rady FDT Group.
 
Curych, Švýcarsko, 25. 10. 2007 – Čistý příjem ABB vzrostl ve třetím čtvrtletí o 86 % na 738 mil. USD. Objednávky vzrostly o 33 % na 8,3 mil. USD. Na vývoji se pozitivně odrážejí investice do energetické infrastruktury na rozvíjejících se i vyspělých trzích. V průmyslovém sektoru se investuje především do snižování spotřeby elektrické energie a do automatizace.
 
Písek, 31. 10. 2007 – V píseckém závodě společnosti Schneider Electric byly slavnostně předány finanční příspěvky z 9. ročníku celonárodní sbírky Pomozte dětem!, na niž lidé přispěli rekordní částkou 16 226 837 Kč. Vyvrcholil tak první rok generálního partnerství firmy Schneider Electric s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS), která nejznámější český charitativní projekt společně s Českou televizí organizuje.
 
Praha, 1. 11. 2007 – Společnost Humusoft, s. r. o., uvedla na trh České republiky a Slovenska novou verzi programu Comsol Multiphysics 3.4 od švédské společnosti Comsol. Comsol Multiphysics umožňuje modelovat a simulovat fyzikální procesy popsané parciálními diferenciálními rovnicemi s následně řešit metodou konečných prvků.
 
Praha, 5. 11. 2007 – Koncern Schneider Electric vykázal ve třetím čtvrtletí letošního roku významné meziroční zvýšení tržeb ve většině světových teritorií. Přispělo k tomu i značné tempo růstu tržeb v České republice, kde od ledna do září 2007 dosáhly tržby 4,275 mld. korun, a meziročně tak vzrostly o 53,7 %. Za devět měsíců letošního roku byly tedy tržby firmy Schneider Electric vyšší než za celý rok 2006.
 
Yokohama, Japonsko, 14. 11. 2007 – Společnost Microsoft Corp. na konferenci Embedded Technology 2007 oznámila, že uvádí na trh operační systém Windows Embedded CE 6.0 R2. K jeho novým funkcím patří služby Web Services on Devices API, protokol Voice over Internet (VoIP), širší možnosti využití tenkých klientů atd. Zařízení s Windows Embedded CE 6.0 R2 budou plně kompatibilní se zařízeními s operačními systémy Windows Vista a Windows Server 2008.
 
Pittsburgh, USA, 14. 11. 2007 – Společnosti Westinghouse Electric a Emerson Process Management prodloužily o deset let svoji smlouvu o spolupráci. Na základě této smlouvy bude společnost Emerson dodávat informační a expertní řídicí systémy Ovation pro projekty, jejichž součástí bude řídicí systém AP1000 od firmy Westinghouse. V současné době jde mj. o čtyři elektrárny v Číně, kde již byl podepsán kontrakt, a o dvanáct nových jaderných elektráren, které budou v následujících dvanácti letech postaveny v USA.
 
Ostrava, 15. 11. 2007 – Na výstavišti Černá louka v Ostravě se ve dnech 13. až 15. listopadu 2007 konala výstava Elektrotechnika 2007, které se zúčastnilo na 120 firem z oboru elektrotechniky, energetiky, automatizace, regulace a měření, elektroniky a světelné techniky. Výstavu navštívilo 6 500 zájemců. Cenu Zlatý výrobek v oboru automatizace získala firma GMC-měřicí technika Blansko za měřicí jednotku Sineaux.cam.
 
Bratislava, Slovensko, 26. 11. 2007 – Ministr průmyslu a obchodu ČR Martin Říman vystoupil na zasedání Jaderného fóra, které se konalo pod záštitou Evropské komise v Bratislavě. Mimo jiné řekl: „Má smysl investovat do takových zdrojů, které jsou spolehlivé, levné, bezpečné a minimálně zatěžují životní prostředí emisemi škodlivin. Jediným známým zdrojem, který v dnešní době splňuje všechna tato kritéria, je jaderná elektrárna.
 
Lisabon, Portugalsko, 27. 11. 2007 – Letohradská společnost OEZ postoupila do evropského finále ceny EMAS (Eco-Management and Audit Scheme), udělované Evropskou komisí. Hodnotící komise ocenila kompaktní jistič BC160 z řady Modeion, jehož hmotnost je oproti předchozímu typu o 40 % menší. Navíc bylo oceněno využití galvanických kalů, ze kterých se recyklují těžké kovy, a využití kuchyňských kalů.
 
Ženeva, Švýcarsko, 27. 11. 2007 – Firma ON Semiconductor Czech Republic (dříve Tesla) Rožnov pod Radhoštěm byla oceněna Evropským institutem jaderného výzkumu (CERN) za dodávku pokročilých detektorů obrazu pro experiment Atlas švýcarské laboratoře fyziky částic CERN. Velkoplošné čipy senzorů byly vyrobeny fotolitografickým procesem po obou stranách křemíkové desky.
 
Chicago, USA, 30. 11. 2007 – Podle závěrečné zprávy se šestnáctého firemního veletrhu Automation Fair, který uspořádala společnost Rockwell Automation v Chicagu, zúčastnilo více než třináct tisíc odborníků z 65 zemí světa.