Aktuální vydání

celé číslo

10

2022

Chemie, potravinářství a farmacie

celé číslo

Několika větami

Několika větami

Brno, 2. 7. 2007 – Fakulta strojního inženýrství VUT a brněnská firma Siemens Industrial Turbomachinery, s. r. o., uzavřely smlouvu o spolupráci při vývoji a výrobě parních turbín a vývoji a provozu ekologických zdrojů elektrické energie. Součástí smlouvy je i spolupráce při vyhledávání a podpoře nadaných studentů a jejich zapojení do praxe i během studia.

Praha, 14. 6. 2007 – Společnost Microsoft již podruhé po sobě vyhodnotila Microsoft v České republice jako svou nejlepší pobočku v celosvětovém měřítku. Ocenění za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2007 odráží úspěšné uvedení operačního systému Windows Vista a kancelářského systému Microsoft Office 2007 na český trh. Pozitivně se na výsledcích činnosti české pobočky projevuje také snižování míry softwarového pirátství.

Příbram, červenec 2007 – ZAT, a. s., ukončila svoje aktivity v oblasti techniky Powerline Communication (PLC). Firma ZAT je primárně dodavatelem automatizace průmyslových procesů a technika PLC pro ni byla okrajovou záležitostí; navíc vyhodnotila, že vzhledem k velkému pokrytí sítěmi WiFi a ADSL není PLC v ČR perspektivní.

Uherské Hradiště, 20. 6. 2007 – Společnost Amtest-TM, s. r. o., dodavatel měřicí, kalibrační a testovací techniky, se přestěhovala do nových prostor. Nynější nová adresa je Svatováclavská 408, 686 01 Uherské Hradiště. Veškeré kontaktní údaje (telefony, e-mail) zůstávají stejné.

Havlíčkův Brod, 6. 8. 2007 – Společnost B:Tech dokončila rekonstrukci nového sídla v havlíčkobrodském průmyslovém areálu U Borové, kam stěhuje všechny své brodské provozy. Exteriér i interiéry byly realizovány podle návrhu dr. Ing. arch. Jaroslav Huňáčka. Součástí sídla bude i nové školicí centrum, jehož vybudování bylo podpořeno dotací Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Praha, 3. 8. 2007 – Na post branch manager společnosti Rockwell Automation v regionu Česko, Slovensko a Maďarsko byl s platností od 1. srpna 2007 jmenován Michael Trezzi. V této pozici bude přímo podřízený Jiřímu Vepřekovi, obchodnímu řediteli pro region střední a východní Evropy. Michael Trezzi dříve pracoval ve vysokých řídicích funkcích ve firmách CA, Motorola a Eurotel.

Curych, Švýcarsko, 26. 7. 2007 – Zisk po odečtení úroků a daní (EBIT) společnosti ABB za druhé čtvrtletí 2007 činí 1 mld. USD. V uvedeném období nadále rostl objem přijatých objednávek, především ze sektoru energetiky. V divizích automatizace sílí poptávka po systémech řízení průmyslových procesů, zejména v oborech těžebního průmyslu a hutnictví, které přinášejí efektivní a energeticky úsporná řešení.

Praha, srpen 2007 – Společnosti Microsoft, Hewlett-Packard a Intel nabízejí program grantového poradenství Vzestup (http://www.vzestup.cz), jehož cílem je pomoci malým a středním podnikům, orgánům samosprávy a neziskovým organizacím (včetně vzdělávacích institucí) poznat možnosti využití dotací ze strukturálních fondů EU i jiných grantových zdrojů.

Praha, 8. 8. 2007 – Společnost Siemens v polovině června letošního roku otevřela v německém Erlangenu nové technologické a aplikační centrum. Centrum, které má rozlohu 7 000 m2, je vybaveno obráběcími a výrobními stroji určenými pro prezentace a školení výrobců strojů a koncových uživatelů. Společnost Siemens si od investice slibuje upevnění své pozice na trhu, a to především v oblasti systémů pro řízení pohybu.

Hořice, 9. 8. 2007 – Firma Swell, spol. s r. o., instalovala v minulých dnech ve své zkušební laboratoři vibrační systém Tira 1,6 kN, který simuluje chvění vznikající např. při běžném provozu automobilu. Jeho pomocí mohou konstruktéři a výrobci automobilové, dopravní i jiné techniky testovat odolnost součástí, včetně řídicí techniky elektronických komponent, proti vibracím a rázům.

Brno, 3. 9. 2007 – Od 1. září 2007 je v provozu nová kancelář společnosti B+R automatizace v Praze-Zličíně (Na Radosti 184, tel. +420 234 720 301, fax +420 234 720 302), vedená Ing. Michalem Ozábalem. V pobočce pracují prozatím tři aplikační technici, kteří jsou schopni zajistit technickou podporu, aplikace i školení.

Hradec Králové, 5. 9. 2007 – Již třináctá uživatelská konference Wonderware ČR/SR se bude konat ve dnech 9. a 10. 10. 2007 v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Magnetem letošní konference bude „jubilejní“ verze oblíbeného vizualizačního systému SCADA/HMI Wonderware InTouch 10.0 – pořadatelé ze společnosti Pantek slibují nejvýznamnější funkční vylepšení produktu od doby, kdy byl v roce 1989 uveden na trh. Zájemci se mohou registrovat prostřednictvím webové stránky http://www.pantek.cz

(ed)