Aktuální vydání

celé číslo

06

2020

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

Několika větami

Několika větami

Ostrava, 16. 5. 2007 – První etapa projektu školicího střediska firmy Bosch Rexroth byla slavnostně zahájena v Ostravě- Vítkovicích a následně v Brně Slatině. Středisko je určeno pro pracovníky zabývající se návrhem, instalací a provozem fluidních a mechatronických systémů.

Praha, 21. 6. 2007 – Charitativní projekt Siemens Fond pomoci pro podporu konkrétních aktivit českých neziskových organizací má za sebou tři roky své činnosti. V průběhu této doby podpořil 126 projektů celkovou částkou 7 154 279 Kč.

Curych, Švýcarsko, 26. 6. 2007 – Společnost ABB získala zakázku v hodnotě 62 mil. USD od německé energetické společnosti E.ON-Kraftwerke GmbH na dodávku kompletního řízení (System 800xA) včetně ochrany kotlů černouhlené elektrárny Datteln o výkonu 1 100 MW v německém Porýní-Porúří.

Katovice, Polsko, 27. 6. 2007 – Novou pobočku otevírá společnost Rockwell Automation v polských Katovicích. Centrum bude zaměstnávat 350 lidí a nachází se zde výroba řídicích a výkonových jednotek, jedno ze tří softwarových výzkumných a vývojových center společnosti a administrativní služby.

Kolín, 1. 6. 2007 – Ing. Josef Kolář se stal generálním ředitelem společnosti ControlTech, s. r. o. Na toto místo nastoupil po 23 letech působení u firmy Siemens. Společnost ControlTech je distributorem produktů společnosti Rockwell Automation a prostřednictvím divize IndustryNet komponent pro průmyslové sítě.

Phoenix, USA, 27. 6. 2007 – Společnost Honeywell koupila za 260 mil. USD firmu Enraf Holding B.V., dodávající měřicí přístroje a software, která byla v soukromém vlastnictvím společnosti Delft Instruments se sídlem v nizozemském městě Delft. Transakce musí být ještě úředně schválena.

Rueil-Malmaison, Francie, 19. 6. 2007 – Ocenění agentury Strategic Account Management Association (SAMA) za optimální strategické řízení klíčových zákazníků získala společnost Schneider Electric.

Otrokovice, 20. 6. 2007 – Poklepáním základního kamene byla zahájena stavba nového sídla společnosti Lapp Kabel v Otrokovicích-Kvítkovicích, kam se firma přestěhuje začátkem roku 2008 a v průběhu dvou až tří let zde zvýší počet zaměstnanců ze 160 na 300.

Praha, 18. 6. 2007 – Firma BHV senzory s. r. o. působí v nové provozovně na adrese: Družstevní 20, 252 68 Kněževes u Prahy; telefonní čísla i formální sídlo firmy zůstávají beze změn, podrobnosti na webových stránkách http://www.bhvsenzory.cz

Praha, červenec 2007 – Společnost Humusoft, s. r. o., hledá kandidáty na pozice aplikační inženýr/pracovník technické podpory, prodejce systému dSPACE a programátor (vývoj softwarových aplikací pro systém MATLAB/Simulink). Podrobnosti na webové stránce firmy http://www.humusoft.cz/job

Praha, 12. 7. 2007 – Ve spolupráci odboru Informační místa pro podnikatele Hospodářské komory ČR a Úřadu průmyslového vlastnictví byla připravena příručka věnovaná problematice ochrany duševního vlastnictví. Příručka se věnuje systému ochrany duševního vlastnictví v České republice i v mezinárodním měřítku a lze si ji zdarma stáhnout na adrese http://www.businessinfo.cz/files/2005/PRIRUCKA_INMP_Ochrana_dusevniho_vlastnictvi.pdf

Curych, Švýcarsko, 21. 6. 2007 – Skupina ADWEA (Abu Dhabi Water & Electricity Authority) ze Spojených arabských emirátů uzavřela se společností ABB smlouvu v hodnotě 126 mil. USD na dodávku na klíč, podle které mají tři rozvodny 132/22 kV dodávat energii na ostrov Al Reem – residenční, komerční a obchodní centrum u severovýchodního pobřeží Abu Dhabi.

(ed)