Aktuální vydání

celé číslo

02

2021

Systémy pro řízení vodárenských sítí a ČOV

Hladinoměry

celé číslo

Na veletrh SPS/IPC/Drives přijíždí stále více návštěvníků z ČR

Návštěvnost veletrhu SPS/IPC/Drives stále roste. V loňském roce přijelo na tento listopadový veletrh z celého světa rekordních 56 321 návštěvníků, z nichž 11 864 (21,1 %) pocházelo z jiných zemí než Německo. Z České republiky akci navštívilo 1 108 zájemců (9,3 %). Mezi zeměmi mimo Německo se tak Česká republika řadí počtem návštěvníků na čtvrté místo (po Rakousku, Švýcarsku a Itálii). Návštěvníci jedou na SPS/IPC/Drives nejčastěji s konkrétním technickým problémem, který zde chtějí vyřešit. Podle statistik pořadatele veletrhu, Mesago Messe, je to cílem 92 % návštěvníků. Častým záměrem je informovat se o novinkách (82 %), popř. o situaci na trhu (60 %). Mnozí navštěvují veletrh s cílem udržet dosavadní kontakty a obchodní vztahy (50 %).

Pořadatel veletrhu zaznamenává značný zájem o vystavování. Na veletrhu SPS/IPC/Drives 2011 vystavovalo celkem 1 429 vystavovatelů, z nichž 388 pocházelo ze zahraničí (27,2 %). Z České republiky se zde prezentovalo dvanáct podniků. Letos se veletrh uskuteční 27. až 29. listopadu a v jeho katalogu lze najít celkem patnáct firem z České republiky. Většina z nich bude mít samostatný stánek. Kromě toho bude v hale 3 společný stánek agentury Czech Trade (č. 417), v němž budou expozice firem TG Drives, Atas Náchod a Larm. Cílem této prezentace českých společností je nalézt nové odbytové možnosti pro české vývozce. Veletrh SPS/IPC/Drives si již tradičně nenechají ujít Atas Náchod a Larm. Cílem této prezentace českých společností je nalezení nových odbytových možností pro české vývozce. Veletrh SPS/IPC/Drives si již tradičně nenechají ujít celosvětové firmy z oboru, které jsou aktivní na českém trhu, jako je Siemens, B&R, ABB, Phoenix Contact, Bosch Rexroth, Emerson Process Management, Endress+Hauser, Danfoss, Yokogawa a mnoho dalších.

Veletrh je doprovázen stejnojmennou konferencí zaměřenou na uživatele automatizační techniky. Je připraveno 48 přednášek v šestnácti blocích. Jeden z bloků je věnován trendům v oboru. Semináře začnou již v pondělí 26. listopadu. V rámci obsáhlého doprovodného programu proběhnou veletržní fóra vedená asociacemi VDMA a ZVEI s pódiovými diskusemi a prezentacemi výrobků.

Časopis Automa bude o vystavovatelích na veletrhu SPS/IPC/Drives informovat v příštím tištěném vydání: 11/2012. Vystavovatelé mohou uveřejnit upoutávku na svůj stánek v článku Co uvidíte na veletrhu SPS/IPC/Drives 2012. Upoutávky budou průběžně uveřejňovány na www.automa.cz. Výtisky zmíněného vydání časopisu Automa budou na veletrhu k dispozici pro zájemce z řad návštěvníků.

(ev)