Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

MVP12 Steel – dokonale hygienické rozbočovače

Rozbočovače z korozivzdorné oceli se stupněm krytí IP69K otevírají distribuovaným elektrickým rozvodům cestu do potravinářského průmyslu.

 
Veškeré komponenty strojů a zařízení používaných v potravinářství musí být možné snadno čistit. Rozbočovače MVP12 Steel od firmy Murrelektronik jsou proto vyrobeny z velmi kvalitní korozivzdorné oceli. Představují ideální způsob, jak na potravinářské stroje a zařízení instalovat distribuované elektrické rozvody.
 
Pokud jde o čistotu používaných zařízení a jejich odolnost proti korozi, nejsou v potravinářském průmyslu možné žádné kompromisy. Nečistoty musí být snadno odstranitelné, zařízení jsou omývána tlakovou vodou s přídavkem agresivních čisticích prostředků. Z materiálů je tudíž dávána přednost korozivzdorné oceli. Rozbočovače MVP12 Steel od společnosti Murrelektronik se vyznačují uzavřeným pouzdrem a závitovými těly konektorů z korozivzdorné oceli V4A. Tím je zajištěn stupeň krytí IP69K. Nezáleží na tom, zda je zařízení čištěno, oplachováno nebo dezinfikováno – rozbočovače MVP12 Steel budou stále spolehlivě plnit svůj úkol.
 

Snížení nákladů na instalaci

Dříve muselo být po stroji nebo zařízení vedeno mnoho jednotlivých kabelů, což při požadavcích na čistotu v potravinářských provozech může být velmi složitý úkol. Nyní, s rozbočovačem MVP12 Steel, je až osm jednotlivých kabelů nahrazeno jedním sdruženým. Znamená to menší náklady na materiál, méně práce při instalaci kabeláže a úsporu místa. Navíc nejsou třeba skříňky se svorkovnicemi rozmístěné po zařízení. MVP12 Steel se instaluje na vhodné místo na stroji tak, aby délky kabelů spojujících jeho osm portů s odpovídajícími snímači a akčními členy byly co možná nejmenší.
 

Chyby najít, ne hledat

Signalizační LED přímo u portů zjednodušují řešení problémů. Na rozdíl od svorkovnic není třeba kontrolovat jeden spoj po druhém, chyby jsou ihned viditelné. Servisní technik neztrácí čas s jejich vyhledáváním, ale může je okamžitě řešit a díky tomu výrazně zkrátit dobu servisního zásahu.
 

Doplňující komponenty

K rozbočovačům MVP12 Steel nabízí společnost Murrelektronik „nezničitelné“ celokovové konektory M12 Steel z korozivzdorné oceli. Rozbočovače a konektory tak společně vytvářejí kompaktní odolný celek, který se výborně uplatní v potravinářském průmyslu.

Obr. 1. Rozbočovač MVP12 Steel vhodný do potravinářského průmyslu