Aktuální vydání

celé číslo

12

2019

Automatizace v energetice a pro efektivní využívání energie

Bezpečnost strojů a zařízení, bezpečnostní PLC moduly

celé číslo

Multifunkční řídicí modul PLC od firmy Panasonic

Panasonic doplňuje řadu modulů PLC FP7 jednotkou s šestnácti vstupy a výstupy AFP7MXY32DWD. Tato jednotka je určena k ovládání např. obráběcích strojů nebo strojů pro dělení materiálů, protože umožňuje řídit všechny potřebné funkce a úlohy. Tak lze použít pouze jeden samostatný modul k řízení celého stroje s možností rozšíření, je-li třeba konfiguraci stroje změnit. Jednotky s typovým označením AFP7MXY32DWD a AFP7MXY32DWDH mají šestnáct vstupů a šestnáct výstupů včetně vysokorychlostních pulzů a signálů s oboustrannou polaritou. Modul AFP7MXY32DWDH navíc podporuje řízení pomocí lichoběžníkových pulzů včetně ovládání zrychlování a zpomalování.

 

Moduly pro jednoosé i dvouosé úlohy nabízejí mnoho funkcí, včetně synchronizovaného nastavení rychlosti a posunu nebo variabilního nastavení rychlosti podélné osy. Nastavení parametrů či programování ve vývojovém prostředí Control FPWIN Pro7 jsou velmi snadné.

 

Vstupy mají napěťovou úroveň 5 až 24 V (s automatickým přepínáním) a časovou konstantu od 0 do 4 ms. Připojit lze také vysokorychlostní čítače (4× do 500 kHz při napětí 5 nebo 12 V a do 250 kHz při napětí 24 V). Osm vstupů může být s přerušením.

 

Šestnáct výstupů má výstupní polaritu N/P, zapojení push-pull nebo jako diferenciální výstup. Lze využít pulzní výstup (4×, 500 kHz) nebo výstup PWM (4×, 100 kHz).

 

Panasonic Electric Works Europe AG, tel.: +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz