Aktuální vydání

celé číslo

04

2023

Automatizace pro snižování spotřeby energií a vlivu prům. na živ. prostředí

Management a úspory energií v průmyslu

celé číslo

Multifunkční bezpečnostní relé pro menší stroje

Multifunkční bezpečnostní relé PSR-MXF od společnosti Phoenix Contact monitorují až tři bezpečnostní funkce v jednom modulu, a jsou proto vhodné zejména pro menší stroje. Pomocí těchto relé lze vytvořit bezpečnostní řídicí obvody úrovně PL e nebo SILCL 3.

 
Nová řada výrobků zahrnuje čtyři různé funkční moduly, z nichž každý může obsahovat svorkovnici v jednom ze tří provedení. Relé je vybaveno dvěma nezávislými lokálními snímacími obvody, S1 a S2. Tak lze u jednoho stroje monitorovat různé ochranné prostory. To zjednodušuje architekturu bezpečnostního systému. Kromě toho je relé vybaveno snímacím obvodem vyšší úrovně S0, který lze použít např. pro signály z tlačítka nouzového zastavení. Tento obvod je nadřazen oběma lokálním obvodům a stlačení tlačítka nouzového zastavení zapojeného v tomto okruhu zastaví celý stroj.
 
Relé umožňuje monitorovat všechny důležité snímače, např. mechanické koncové spínače, dveřní spínače, optické závory a magnetické spínače přiblížení. Zařízení není třeba konfigurovat a jeho údržba je obzvláště jednoduchá. Připojení vodičů zatlačením (push-in) umožňuje montáž bez použití nářadí, což zkracuje dobu potřebnou k uvedení do provozu.
 

PHOENIX CONTACT, s. r. o., tel.: 542 213 401, e-mail: obchod@phoenixcontact.com, www.phoenixcontact.cz