Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Motek 2019 – integrovaná řešení v praxi

Návštěvníci 38. ročníku veletrhu Motek (https://www.motek-messe.de/), který se bude konat od 7. do 10. října 2019 ve Stuttgartu, uvidí příklady implementace integrovaných řešení automatizované výroby a montáže v praxi. Motek je unikátní tím, že se zde návštěvníci mohou seznámit s kompletním sortimentem současných produktů a systémů pro všechny obory strojní výroby a montážních operací.

Motek je veletrh přísně orientovaný na praxi. Odborní návštěvníci zde mohou vidět komponenty a systémy pro všechny výrobní kroky, od přejímky polotovarů až po kontrolu kvality, včetně např. identifikace, balení, vychystávání objednávek nebo intralogistiky. Struktura veletrhu je odvozena od každodenního běhu výroby a veletrh je uspořádán tak, aby zájemci o určitou část výroby našli vše na jednom místě. Montážní technika, manipulační technika, roboty, spojovací technika a technika pro šroubování, dopravníky a technika pro zajištění toku materiálu, měřicí a zkušební technika jsou zde prezentovány stejně jako pohony, snímače nebo software. Na jednom místě zájemci najdou základní systémy, detaily a komponenty, ale také interdisciplinární systémy a průmyslovou komunikační techniku.

Návštěvníci se zde budou moci sami přesvědčit, kdo používá heslo „digitalizace“ jen jako marketingový nástroj a kdo mu dává konkrétní obsah. „Vedou se mnohé diskuse o propojení do jednotné komunikační sítě, velkých datech, umělé inteligenci a internetu věcí. To jsou věci, které již v mnoha podnicích začali zavádět, ale odborní návštěvníci mají stále mnoho nezodpovězených otázek. 

(Bk)