Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Monitor LCD s úhlopříčkou 108 palců

Společnost Sharp uvedla na evropský trh monitor LCD LB-1085 s úhlopříčkou 108", tj. 2,74 m. V současné době jde o největší monitor s displejem z tekutých krystalů, který je na trhu k dispozici. Předpokládané využití je především pro informační a reklamní účely ve veřejných budovách, tzv. e-signage.
 
Rozlišení full HD a statický kontrast 1 200 : 1 zaručují dokonalý obraz. Díky uplatnění metody ASV (Advanced Super View), vyvinuté společností Sharp, je pozorovací úhel tohoto displeje 176° ve všech směrech. Podsvícení se vyznačuje dlouhou životností a lze je snadno vyměnit. Monitor má široké možnosti připojení vstupních signálů, včetně HDMI a DVI-I. Ke své práci nepotřebuje ventilátor, což omezuje problémy s hlukem a prachem.
 
V oblasti velkých displejů má tedy Sharp nyní k dispozici displeje s úhlopříčkami 46, 52, 65 a 108 palců s rozlišením full HD. Dodat lze samostatné LCD i kompletní monitory. Šedesátipětipalcový monitor se dodává i ve verzi na výšku (na výšku lze umístit i ostatní monitory, ale zkracuje se tím doba života jejich podsvícení), a dokonce s dotykovým stínítkem.
 
Monitor LCD, typ LB-1085, lze objednat na adrese uvedené pod článkem; protože jde o poměrně speciální zařízení, je dodací lhůta přibližně šestnáct týdnů.


Sharp, tel.: +49 180 507 35 07, e-mail:
e-signage.europe@sharp.eu, http://www.sharp.eu