Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Moduly WAGO I/O System Field (IP67) pro modulární stroje

Výrobní linky moderních závodů musí být co nejflexibilnější. Toho lze dosáhnout tím, že se maximum funkcí realizuje mimo rozváděč, přímo na strojích.

I/O systém Field od firmy Wago, jehož moduly mají krytí IP67, umožňuje propojit vstupy a výstupy snímačů a akčních členů s řídicími systémy pomocí průmyslového Ethernetu (např. Profinet, Ethernet/IP, Ethercat). Moduly dále podporují moderní technologie, jako jsou OPC UA, Bluetooth® nebo webový server, a také protokol MQTT, který zajišťuje propojení s cloudovými službami. Systém je připraven též pro sítě využívající TSN.

Množství konfigurací dovoluje z katalogové nabídky vybrat optimální I/O moduly pro daný stroj. Pro všechny varianty je k dispozici buď kovové, plně uzavřené pouzdro určené do náročného prostředí, nebo odlehčené plastové pouzdro, vhodné např. pro mobilní stroje. V nabídce jsou štíhlé varianty do míst s omezeným montážním prostorem a nebo varianty s boční montáží.

V kombinaci s komunikačním systémem IO-Link ukazuje I/O System Field plně své schopnosti flexibilního systému pro příjem a distribuci I/O signálů. I/O moduly je možné využít k propojení snímačů a akčních členů s řídicími systémy, ale nabízejí také nové možnosti v oblasti diagnostiky zařízení, nastavování parametrů a uvádění do provozu.

Více na https://www.youtube.com/watch?v=cgQRglSqNRk.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz