Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Moderní výroba elektroniky se představí na veletrhu Productronica 2017

Veletrh productronica představí ve dnech 14. až 17. listopadu v Mnichově oblast moderní výroby elektroniky. Tento veletrh, pořádaný každé dva roky, je ve svém oboru nejvýznamnější výstavní akcí na světě. Pravidelně se jej účastní všichni důležití světoví výrobci a přední firmy v oboru. V roce 2015 se na veletrhu prezentovalo 1 234 vystavovatelů z 39 zemí na výstavní ploše 80 000 m2. Jako jediná akce svého druhu ukazuje productronica celý řetězec výroby elektroniky: od komponent a technologií přes software až po služby. Veletrh představí nové technologie včetně používané automatizační, měřicí a zkoušecí techniky, robotiky a řídicí elektroniky. Návštěvníci se seznámí s výrobními postupy pro zhotovování desek plošných spojů, zpracování kabelů, osazování, pájení a pro další výrobní operace.

Veletrh productronica se koná v době výrazného růstu trhu s polovodiči – v roce 2017 se předpokládá celosvětový růst obratu o 16,8 %, zejména díky zvyšujícím se cenám paměťových čipů. Ještě rychleji roste trh se zařízeními na výrobu polovodičů. Průmyslové sdružení SEMI očekává, že letos se na celém světě zvětší obrat na tomto trhu o 19,8 % a dosáhne 49,4 miliardy amerických dolarů. Nejvíce se na růstu podílí Čína a Evropa. Zvýšená poptávka po výrobních strojích je mimo jiné způsobena tlakem na inovace v průmyslu a stále rozmanitějšími potřebami zákazníků.

Veletrh v roce 2015 navštívilo přibližně 38 500 odborníků z 80 zemí a více než 40 % z nich přijelo ze zahraničí, kromě Německa tedy nejvíce z Itálie, Švýcarska, Rakouska, Česka, Velké Británie a Francie. Veletrh je doprovázen speciálními doprovodnými akcemi, živými ukázkami výroby a odbornými fóry.

Poprvé se současně s veletrhem productronica bude konat na výstavišti v Mnichově také veletrh polovodičů Semicon Europe a veletrh IT2Industry, zaměřený na průmyslové informační systémy, nakládání s velkými objemy dat (big data), cloud computing, kyber-fyzikální systémy, kybernetickou bezpečnost, datové sítě a vestavné systémy.

Na všechny veletrhy je vstup s jednou vstupenkou. Další informace o veletrhu a jeho doprovodných akcích jsou na www.productronica.com. Otevírací doba veletrhu je v úterý, ve středu a ve čtvrtek od 9 do 18 hodin, v pátek od 9 do 16 hodin. Kdo má zájem o bližší informace, vstupenky za koruny nebo ubytování v Mnichově v době veletrhu, může se obrátit na Ing. Jaroslava Vondrušku ze společnosti Consult+Service, s. r. o., oficiálního zástupce Messe München: tel.: 545 176 158, e-mail: info@expocs.cz, www.expocs.cz.

(ev)

Obr. 1. Veletrh productronica představí celý řetězec moderní výroby elektroniky