Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Mobilní ovládací terminál

číslo 8/2006

Mobilní ovládací terminál

Společnost Euchner dodává, kromě širokého sortimentu bezpečnostních spínačů, také mobilní ovládací terminály. Není v tomto oboru žádným nezkušeným nováčkem – naopak, první terminály začala vyrábět již před dvaceti lety.

Obr. 1.

Novinkou v sortimentu je ovládací terminál HBA-096692. Tento terminál má čtrnáct volně konfigurovatelných membránových tlačítek. Potisk tlačítek si může uživatel snadno sám navrhnout podle svých potřeb. K dispozici jsou mu šablony, které obsahují standardní symboly. Zásuvné štítky tlačítek lze samozřejmě potisknout i na barevné tiskárně. Všechna tlačítka jsou opatřena také signalizačními LED (se třemi stavy: svítí, nesvítí, bliká). V dolní části je kruhově uspořádáno pět tlačítek, a nabízí se tedy využít je např. k zadávání směru a rychlosti pohybu (x+, x-, y+, y-, posuv/rychloposuv).

Ovládací terminál je opatřen také tlačítkem nouzového zastavení a využít lze až deset různých povolovacích spínačů. Díky tomu je terminál vhodný i pro nebezpečné prostory a zařízení. Je třeba dodat, že sortiment mobilních terminálů zahrnuje také populární varianty s ručním kolečkem a takřka neomezenou škálu zákaznických verzí.

Na českém trhu je firma Euchner zastoupena společností Amtek.

Amtek, spol. s r. o., tel.: +420 547 125 570, e-mail: amtek@amtek.cz, http://www.amtek.cz