Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Miniaturní řadové svorky od firmy WAGO: vyšší výkon, menší rozměry

Společnost WAGO rozšířila svou nabídku o nové miniaturní verze řadových svorek TOPJOB na lištu DIN pro vodiče jmenovitého průřezu 2,5 mm2, které doplnily stávající sortiment svorek pro vodiče o průřezu 1 mm2.

Miniaturní řadové svorky TOPJOB od firmy WAGO jsou vhodné tam, kde je pro montáž jen omezené místo, např. do svorkovnic motorů a čerpadel nebo pro zařízení v rozváděčích. I přes kompaktní tvar a malé rozměry mohou verze s průřezem 2,5 mm2 (nebo 4 mm2 bez dutinky) přenášet až 24 A (nebo 32 A) při napětí do 800 V (podle IEC), resp. 600 V (podle UL). Protože motory a čerpadla jsou často instalovány v náročném průmyslovém prostředí, uživatelé ocení také odolnost těchto pružinových svorek proti vibracím.

Obě verze svorek, pro 1 mm2 i 2,5 mm2, mohou být instalovány na lištu DIN, ale i na montážní desku se západkou a nebo do příruby. Svorky jsou vybaveny buď tlačítkem, nebo ovládacím otvorem – obě verze rovněž umožňují přímé připojení push-in. Svorky mají schválení pro evropský i americký trh, včetně prostředí s nebezpečím výbuchu.

Protože miniaturní řadové svorky jsou součástí řady TOPJOB, je možné použít standardní příslušenství podle katalogu, např. propojovací můstky nebo označovací pásky.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: info.cz@wago.com, www.wago.cz