Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Miniaturní fotoelektrický snímač – menší než poštovní známka

Miniaturizace zařízení postupuje stále rychleji a detekce velmi malých předmětů, zejména v lékařství, je více a více automatizována. K tomu jsou nutné vhodné snímače přítomnosti.

 
Právě pro tyto případy nabízí společnost Panasonic snímače řady EX-10S. Snímače této řady detekují naprosto přesně i malé mechanické díly, jako jsou jehly, trysky, trubičky nebo kanyly. Fotoelektrické snímače umožňují zmíněné díly detekovat zcela bezpečně a bezdotykově.
 
V miniaturním krytu snímače je umístěna kompletní vyhodnocovací elektronika a na něm jsou signální LED. Malé rozměry (14,5 × 10 × 3,5 mm) ocení uživatelé při vestavbě do omezených prostor. Snímače této řady je možné vzhledem k velmi úzkému paprsku montovat mnohem blíž k sobě, než tomu bylo u předchozích typů. Současně je zajištěna i odolnost v průmyslovém prostředí (IP67).
 
Snímače jsou vybaveny speciální optickou soustavou, která v závislosti na typu snímače umožňuje detekovat objekty o průměru jen 0,5 mm na vzdálenost 1 m. Hmotnost pouze několik gramů usnadňuje montáž snímače na pohybující se části stroje, jako jsou např. dopravník nebo montážní rameno robotu.
 

Panasonic Electric Works Europe AG, tel.: +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz