Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Mezinárodní veletrh montážní techniky Motek společně s veletrhy Bondexpo a Microsys

Mezinárodní veletrh montážní a manipulační techniky a automatizace, který se koná každoročně v polovině září v německém Stuttgartu, má smůlu: ačkoliv jde o jeden z významných veletrhů ve svém oboru, čeští zájemci o automatizaci strojní výroby většinou dají přednost Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu v Brně, který se koná souběžně nebo v těsném časovém odstupu od něj. Nejinak je tomu i letos: zatímco MSV se v Brně uskuteční od 13. do 17. září, Motek ve Stuttgartu je od 13. do 16. září 2010.
 
Letos mohou zájemci o roboty, manipulátory, výrobní stroje a linky na novém výstavišti ve Stuttgartu současně navštívit další dva veletrhy. Bondexpo je specializovaný veletrh lepení, těsnění, zalévání a vyplňování dutin pěnou. Již čtvrtý ročník tohoto veletrhu dokáže návštěvníkům, že slepit lze vše a že správně provedené lepené spoje mají pozoruhodné vlastnosti, plně srovnatelné s jinými spojovacími metodami, nebo i lepší: pevnost, pružnost, tepelnou odolnost, chemickou stálost, elektrickou vodivost nebo naopak izolační schopnosti, přesně podle požadavků konstruktérů. Další souběžný veletrh má název Microsys a je to veletrh mikro- a nanotechnologií a mikromontážní techniky.
 
Pro zájemce, kteří by se chtěli zajet na veletrh Motek podívat, a přitom chtějí stihnout i MSV v Brně, připravila společnost Progres Partners Advertising jednodenní letecký zájezd. Charterový let je vypraven z Prahy 16. září v 7.30 h. Nové výstaviště ve Stuttgartu, kde se veletrh koná, je v těsné blízkosti letiště. Zpět se odlétá v 19 h večer. V ceně 8 700 Kč je letenka včetně všech poplatků i vstupenka na veletrh. Zájemci se mohou hlásit již nyní na e-mailové adrese peskova@veletrzni-informace.cz nebo telefonem na čísle +420 221 602 324.
(Bk)