Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

Měřicí přístroje Ahlborn na veletrhu Amper 2007

Měřicí přístroje Ahlborn na veletrhu Amper 2007

Firma Ahlborn s. r. o. Praha, dodavatel měřicích přístrojů, nabízí širokou škálu moderní měřicí techniky.

„Outdoorový“ záznamník dat

V loňském roce byl na trh uveden ruční měřicí přístroj Almemo 2690-8 (viz Automa 8-9/2006), schopný zaznamenávat měřené hodnoty z až pěti senzorů. Použijí-li se speciální vodotěsné konektory, má tento přístroj krytí IP54 a je odolný proti stříkající vodě i prachu (obr. 1). Zároveň je odolný proti vibracím a nárazům, a plně tak představuje „outdoorový“ přístroj, vhodný k použití i tam, kde je vystaven dešti a povětrnostním vlivům, např. pro měření ve venkovních technologických zařízeních nebo na stavbách. Ve vnitřních prostorách průmyslových provozů se uplatní v prostředí se stříkající vodou nebo s velkou prašností. Protože k jeho pěti vstupům lze připojit jakýkoliv ze senzorů fyzikálních, chemických a elektrických veličin Almemo, jde o skutečně velmi univerzální přístroj.

Obr. 1.

Obr. 1. Ruční měřicí přístroj Almemo 2690-8 v „outdoorovém“ provedení

Modulární měřicí ústředna

Loni byla na trh uvedena též nová stavebnicová měřicí ústředna Almemo 5690 (viz Automa 8-9/2006), navazující na předchozí typy 5590 a 5990. Je určena pro profesionální měření a dokumentaci naměřených hodnot např. při vývoji a testech zařízení nebo při validaci výrobních procesů. Díky modulární koncepci ji lze dodat v mnoha variantách sestav od jednoduché ústředny určené pro záznam měření z maximálně devíti kanálů až po velkou měřicí ústřednu schopnou sběru dat z mnoha (v plné sestavě až jednoho sta) měřicích kanálů. Měřicí ústředna ve variantě Almemo 5690-1 zaznamenává měřené hodnoty do interní paměti EEPROM (512 kB) nebo na paměťovou kartu MMC s kapacitou až 32 MB a umožňuje je přenést na PC pomocí optického kabelu, Ethernetu nebo bezdrátové sítě. Varianta Almemo 5690-2 je navíc vybavena velkým grafickým displejem.

Termokamera s velkou citlivostí a rozlišením

Ze sortimentu firmy Fluke dodává Ahlborn termokamery FlexCam Ti55, určené pro techniky a specialisty pořizující termografické záznamy v podmínkách, kde se vyžaduje velká teplotní citlivost a rozlišení teplotního pole. Jako senzor je použit nechlazený mikrobolometr s oxidy vanadu (VOx) s rozlišením 320 × 240 bodů (25 µm). Teplotní citlivost (hodnota teplotního rozdílu ekvivalentní k šumu signálu NETD) je 0,05 K. Rozsah měření je do 600 °C, frekvence snímání 60 Hz. Snímaný objekt je živě zobrazován na displeji kamery. K výborným užitným vlastnostem kamery přispívá nejen špičkový senzor, ale i výkonný software kamery. Lze využít funkci autocapture, umožňující snímat obraz v nastavených časových intervalech nebo při dosažení určené teploty. K dispozici přímo v kameře je digitální zoom, zobrazení izoterm a detekce horkých a studených bodů. Pro návaznou analýzu termosnímků a vytváření dokumentace o měření je určen software Fluke SmartView. Uživatelé ocení také příznivou cenu termokamery Ti55.

Pozvánka na veletrh Amper

Všechny uvedené produkty si mohou zájemci prohlédnout na veletrhu Amper 2007 ve stánku firmy Ahlborn, hala 5, stánek č. 4.

(Ahlborn)

AHLBORN měřicí a regulační technika s. r. o.
Dvorecká 359/4
147 00 Praha 4
tel.: 261 218 907
fax: 261 210 744
mobil: 603 432 916
e-mail: ahlborn@ahlborn.cz
http://www.ahlborn.cz