Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Měřič intenzity elektrostatického pole v katalogu firmy Distrelec

V praxi je často nutné zkontrolovat intenzitu elektrostatického pole a zjistit přítomnost elektrostatického náboje. Pro tento účel je v katalogu zásilkové společnosti Distrelec nabízen měřič intenzity pole EFM 022. Zákazníci ho najdou v elektronickém nebo tištěném katalogu pod číslem 962855 v oddělení měřicí techniky, v podskupině altimetrů, měřičů teploty a fyzikálních veličin.
 
Měřič elektrostatického pole EFM 022 se zabudovaným mikroprocesorem měří intenzitu elektrického pole ve voltech na metr (V/m). Na displeji LCD se dvěma řádky po dvanácti znacích lze vedle naměřené hodnoty zobrazit také vypočítaný elektrický potenciál ve voltech. Před vlastním měřením uživatel pomocí jediného tlačítka zvolí jednu z pěti vzdáleností sondy od měřeného povrchu. Standardně se měří ze vzdálenosti 2 cm, kdy lze měřit potenciál do 20 kV s rozlišením 2 V. Přístroj je opatřen indikátorem nabití CPS 022 a generátorem ±1 200 V pro zkoušení ionizačních systémů a elektrostaticky zajištěného (ESD) nářadí. K jeho napájení slouží baterie 9 V, která je součástí dodávky spolu se zemnicím kabelem, síťovým zdrojem a vysokonapěťovým generátorem. Přístroj je uložen ve vodivém přepravním kufříku s pěnovou vložkou. Dodává se s kalibračním certifikátem a uživatelskou příručkou.
 
Měřič je možné objednat na www.distrelec.cz. Standardní dodací lhůta je 24 hodin. Cena za dopravu zásilky činí 5 eur plus DPH. Tato cena je nezávislá na objemu zásilky.
 
Zásilková firma Distrelec nabízí obsáhlý sortiment kvalitních produktů od tisícovky výrobců z oborů elektroniky, elektrotechniky, měřicí techniky, automatizace, pneumatiky, nářadí a příslušenství.
 
Distrelec je součástí skupiny Dätwyler, která je dodavatelem a distributorem technických a elektronických součástek především pro použití v průmyslu. Skupina padesáti operativních společností zaměstnává přibližně 4 900 zaměstnanců a působí ve více než 100 zemích.
(Distrelec)
 
Obr. 1. Měřič intenzity elektrostatického pole je dodáván v přenosném kufříku