Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

MatchPort b/g Pro: nejbezpečnější vestavný modul pro 802.11 b/g

Společnost Hy-Line Computer Components představuje MatchPort b/g, průmyslový vestavný modul od firmy Lantronix, určený pro sítě podle norem IEEE 802.11b/g. Tento nejmladší člen skupiny síťových modulů MatchPort pro kabelové i bezdrátové sítě je ideální komponentou pro úlohy, kde se vyžaduje velká spolehlivost přenosu dat a současně jejich zabezpečení proti zneužití: typicky jsou to např. data z lékařských přístrojů, data spojená s finančními transakcemi, ale i citlivá průmyslová data.
 
Modul MatchPort b/g nabízí velké množství různých metod zabezpečení dat s využitím nejmodernějších šifrovacích a autentifikačních algoritmů v souladu s IEEE 802.11i a dalšími standardy.
 
Modul využívá SmartRoam, speciální metodu vyvinutou firmou Lantronix, jež zaručuje uživatelům velkou míru mobility a spolehlivosti přenosu dat, ať se pohybují kdekoliv v dané budově, v průmyslovém objektu, nebo dokonce v celém areálu pokrytém bezdrátovou sítí. Zařízení vybavené touto funkcí sleduje sílu rádiového signálu z přístupových bodů ve svém dosahu. Díky předautentifikaci a funkci caching umožňuje snadno a automaticky přejít na přístupový bod s nejsilnějším signálem. To zlepšuje spolehlivost přenosu dat zejména u pohybujících se zařízení.
 
Součástí dodávky je programovací rozhraní a vývojová sada. Modul MatchPort b/g usnadňuje a urychluje realizaci spolehlivé a bezpečné bezdrátové komunikace. Konstruktéři strojů se tak mohou soustředit na vlastní funkce stroje a nemusí se zabývat detaily zabezpečení přenosu dat.
 
HY-LINE Computer Components, tel. a fax: +420 222 524 101, e-mail: a-berdar@hy-line.cz, http://www.hy-line.cz