Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Manufacturing Intelligence od firmy Iconics

číslo 5/2005

Manufacturing Intelligence od firmy Iconics

Dne 26. dubna 2005 se v Brně uskutečnil seminář americké společnosti Iconics, Inc., za aktivní účasti pracovníků její pobočky v Plzni a ostravské společnosti R.T.S. cs, spol. s r. o. Seminář byl určen především pro IT, výrobní a obchodní manažery. Cílem bylo seznámit je s možnostmi efektivního sběru, zpracovávání a využívání veškerých dat v podnicích při použití softwarových řešení dodávaných společností Iconics.

Společnost Iconics je dodavatelem programového systému Genesis32 typu HMI/SCADA s využitím OPC, dále webových a síťových řešení a komplexního řešení pro oblast Manufacturing Intelligence s názvem BizViz, vše realizované s použitím standardů společnosti Microsoft. Na semináři Iconics představila zejména svoje novinky v oblasti informačních systémů pro výrobu, tj. v rámci skupiny produktů BizViz. Společnost R.T.S. cs potom prezentovala konkrétní projekty ukládání výrobních dat a systému sledování toku výroby.

Na semináři se sešli odborníci z celé republiky – nejen z Brna, ale i např. z Ostravy, Hradce Králové, Lovosic a Kladna – a z různých odvětví průmyslu. Nejpočetnější skupinou byli zástupci výrobců dílů pro automobilový průmysl, dále byl zastoupen chemický a potravinářský průmysl atd. Seminář byl velmi úspěšný a poskytl mnoho příležitostí k navázání spolupráce na nových projektech zaměřených na správu a vizualizaci výrobních a podnikových dat v podnicích v ČR.

(zad)