Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Malé a funkční: zobrazovače hodnot provozních veličin a teploty od firmy akYtec

Zobrazovači ITP14 a ITP16 rozšiřuje německá firma akYtec svou nabídku v oblasti komponent pro automatizaci. Oba přístroje jsou univerzálně použitelné a jsou určeny k monitorování a řízení průmyslových procesů. 

ITP14 je univerzální zobrazovač s napěťovým a proudovým vstupem, ITP16 je zobrazovač se vstupy z odporových senzorů teploty a termočlánků. Oba jsou velmi kompaktní a ergonomicky navržené. Oba jsou také vybavené tranzistorovým výstupem NPN, který lze použít např. jako výstup pro alarm nebo jako výstup pro jednoduchou dvoustavovou regulaci s externí zátěží max. 200 mA/42 V DC.

Analogový vstup univerzálního zobrazovače ITP14 lze použít k zobrazení napěťových signálů 0 až 10 V a 2 až 10 V nebo pro proudové signály 4 až 20 mA, 0 až 20 mA a 0 až 5 mA. Zobrazovač ITP14 je velmi vhodný pro vizuální zobrazení nejrůznějších procesů, např. ve vodním hospodářství a nebo při tepelném zpracování materiálů.

ITP16 má konfigurovatelný analogový vstup schopný zpracovat signály z nejrůznějších RTD nebo termočlánků. Lze jej využít jako zobrazovač teploty pro monitorování a řízení průmyslových procesů. Tento zobrazovač teploty je vybaven funkcí alarmu, což znamená, že při překročení stanovených mezí bliká frekvencí přibližně 2 Hz.

Oba tyto zobrazovače mohou pracovat při teplotách okolí od –40 do +60 °C a jejich přední část má krytí IP65. K dispozici jsou ve variantách s červenými nebo zelenými LED (obr. 1). Velkou výhodou těchto zobrazovačů od společnosti akYtec je možnost montáže do kulatého otvoru o průměru 22,5 mm (obr. 2), jedinečná na trhu. Díky tomu je jejich instalace snadná a rychlá.

Tato velmi kompaktní zařízení lze instalovat do dveří rozváděče nebo přímo do ovládacích panelů.

Německá firma akYtec, sídlící v Hannoveru, se zaměřuje na vývoj a distribuci techniky pro průmyslovou automatizaci, jako jsou programovatelná relé, zobrazovače (displeje), I/O moduly a další zařízení. Integrace externích technologií a výrobních možností umožňuje společnosti akYtec produkt kdykoliv přizpůsobit potřebám zákazníků.

Více informací je možné získat na http://www.riacontrol.cz/produkty/merici-a-regulacni-technika/.

(akYtec GmbH)

Obr. 1. Kompaktní zobrazovače ITP14 a ITP16 jsou k dispozici s displejem ve dvou barvách

Obr. 2. Zobrazovače se montují do otvoru o průměru 22,5 mm, stejně jako jiné standardní ovládací prvky