Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

LonWorks přijat za součást čínských norem

číslo 10/2006

LonWorks přijat za součást čínských norem

Sdružení Echelon Corporation oznámilo, že specifikace LonWorks byly přijaty za součást čínských norem. Konkrétně jde o tyto normy: GB/Z 20177.1-2006 Protocol Specification, GB/Z 20177.2-2006 Power Line Channel Specification, GB/Z 20177.3-2006 Free-Topology Twisted-Pair Channel Specification a GB/Z 20177.4-2006 Tunnelling Component Network Protocols over Internet Protocol Channels.

Přijetí specifikací LonWorks za součást čínských norem naznačuje, že čínský průmysl přijal za své moderní nástroje a metody řízení technického vybavení budov. Lai Ming, ředitel odboru vědy a techniky čínského ministerstva stavebnictví, prohlásil, že přijetí nové normy GB/Z 20177 je prvním krokem na cestě tvorby standardů pro automatizaci budov v Číně. Pozitivně je hodnocena skutečnost, že za základ byl vzat otevřený a mezinárodně uznávaný standard. To nejen přispěje k otevření čínského trhu zahraničním dodavatelům, ale také pomůže čínských firmám podnikajícím v tomto oboru expandovat do zahraničí.

Pro sdružení Echelon Corporation je přijetí jejich specifikací Čínou dalším důkazem, že LonWorks je skutečně celosvětově uznávaná bezpečná a spolehlivá síť s obrovským potenciálním trhem a že výrobcům technických zařízení budov se rozhodně vyplatí s ní počítat.

(Bk)