Aktuální vydání

celé číslo

10

2021

Automatizace v elektrárnách a teplárnách, obnovitelné zdroje, distribuce elektřiny a tepla

Bezdotykové měření teploty, měření spotřeby elektřiny a tepla

celé číslo

Logica dodá PLEAS nový informační systém

Automa 3/2000

[Tisková zpráva společnosti Logica, 25. února 2000.]

Logica dodá PLEAS nový informační systém

Společnosti Logica a PLEAS uzavřely smlouvu o vybudování komplexního informačního systému. Zvolené řešení vychází z implementace systému SAP R/3. Aplikace metodologie ASAP (Accelerated SAP) umožní významně snížit dobu i náklady na realizaci projektu.

Textilní firmě nový systém usnadní komunikaci v rámci mezinárodní skupiny SCHIESSER GROUP, kde je SAP R/3 standardem, a umožní aplikovat exaktní metody finančního a nákladového řízení a logistiky, s těžištěm ve skladovém hospodářství. Zároveň PLEAS získá spolehlivou a flexibilní platformu pro zavádění elektronické komunikace s prodejními organizacemi i subdodavateli.

V rámci projektu budou implementovány moduly báze (BC), finanční účetnictví (FI), controlling (CO), investiční majetek (AM), skladové hospodářství (MM), prodej a distribuce (SD) a řízení skladu (WM). Aplikace bude pracovat v prostředí Windows NT, zvolená hardwarová platforma je Hewlett-Packard. Součástí projektu je kromě návrhu a implementace řešení a dodávky hardwaru i analýza potřeb klienta, školení a další podpora.

Vedoucí odboru nákupu PLEAS, a. s., Miloslav Secký k uzavření smlouvy řekl: „Výběr dodavatele informačního systému jsme dlouho zvažovali, protože jsme chtěli mít jistotu, že dostaneme nejlepší možné služby za odpovídající cenu. O tom, že tím pravým partnerem je právě Logica, nás přesvědčily hlavně výsledky, jakých dosáhla při práci na podobných projektech v České republice, a profesionální přístup konzultantů při úvodní analýze v rámci výběrového řízení.“

„Projekt, který realizujeme pro PLEAS, a. s., zcela zapadá do naší strategie spolupracovat s mezinárodními firmami. Těmto zákazníkům můžeme poskytnout globální podporu i využít znalostí specifických pro trhy v jednotlivých zemích,“ uvedl ředitel divize IDT/SAP společnosti Logica Roman Blažíček.