Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Limitní snímání hladin

číslo 11/2002

Limitní snímání hladin

Nové provedení snímače Pointek CLS 300 umožňuje uskutečňovat limitní měření polohy hladiny v extrémních teplotních a vysokotlakých aplikacích.

Vysokoteplotní sonda (CLS 300HT) je ideálním řešením pro detekci polohy hladiny popílku, asfaltu, ve spalovnách nebo v procesech zpracování umělých hnojiv, kde teploty dosahují až 400 °C. Integrovaný teplotní izolátor chrání elektroniku, zatímco robustní sonda s dostatečně velkým průměrem snímače zaručuje spolehlivost a dlouhodobou životnost. Patentované aktivní stínění z teplotně odolné keramiky odolává vlivům působící páry a prachu nebo nánosům materiálu v procesu měření.

Obr. 1.

Vysokotlaká sonda (CLS 300HP) je vhodná pro tlak do 10 MPa. Zdvojené těsnění odolává mnoha agresivním a toxickým chemikáliím a zaručuje nejvyšší možnou bezpečnost a ekologickou ochranu.

S krytem a schváleným provedením do prostředí s nebezpečím výbuchu může být hladinový spínač Pointek CLS 300 použit jako hlídač vysoké nebo nízké hladiny a jako ochrana proti přeplnění dokonce i v extrémních teplotních a tlakových podmínkách detekce hladin korozivních nebo abrazivních materiálů. Kompaktní konstrukce dovoluje snadnou konfiguraci a instalaci přístroje.

Náročné aplikace
Jako příklady náročných aplikací lze uvést např. měření výšky materiálu ve výsypce drtiče nebo násyp bunkru pro míchání štěrku. V těchto případech jde o značně abrazivní materiál. Jiný příklad náročné aplikace je měření hladiny v mísicí nádrži na kečup. Měřené médium je lepkavé a ulpívá na stěnách nádoby i na sondě hladinoměru. Obtížné je i měření ve vakuu v zásobníku sazí při výrobě pryže. Těžké podmínky se vyskytují také ve spalovnách nebo v nádržích rafinerií.

Dokonce i v těchto náročných podmínkách zajišťuje Pointek CLS 300 přesnou a spolehlivou detekci hladiny rozdrceného kamene, mouky, petrochemických surovin, drti, pěny nebo zrnitého materiálu. Hladinový spínač Pointek CLS 300 může být snadno konfigurován pro jakoukoliv z těchto aplikací.

Princip měření
Kapacitní snímač hladiny Pointek CLS 300 zajišťuje signalizaci vysoké nebo nízké hladiny měřeného materiálu. Jakmile hladina materiálu dosáhne úrovně sondy snímače, ten detekuje zvýšení kapacitance a změní stav signalizačního výstupu. Když hladina materiálu poklesne a je mimo dosah sondy, kapacitance se sníží a snímač přejde do základního stavu.

Pointek CLS 300 je vhodný pro kapaliny, pěny, sypké a kašovité látky, ale i pro rozhraní mezi produkty. Materiály mohou mít malou i velkou elektrickou vodivost. Maximální váhové zatížení sondy je 1 900 kg.

Level Instruments spol. s r. o.
Přemyslovců 43
709 00 Ostrava-Mariánské hory
tel.: 596 662 618, 596 622 884
tel./fax: 596 620 618
hot line: 602 533 433
e-mail: info@levelin.cz
http://www.levelin.cz

Inzerce zpět