Aktuální vydání

celé číslo

05

2023

MSV 2023

celé číslo

Lapp Group na veletrhu SPS/IPC/Drives: novinky pro automatizaci

Návštěvníci letošního ročníku veletrhu SPS/IPC/Drives, který se konal v posledním listopadovém týdnu v německém Norimberku, se mohli ve stánku společnosti Lapp Group seznámit s novým průvodcem technikou pro automatizaci Automation Guide (obr. 1). Na více než sto stranách jsou uvedeny nejen nástroje pro usnadnění výběru komponent pro automatizaci, ale také kompletní katalog automatizace včetně optických kabelů a kabelů pro průmyslový Ethernet. Jürgen Volberg, vedoucí segmentu automatizace společnosti Lapp Group, k tomu řekl: „Do budoucna umožníme našim zákazníkům v několika minutách vyhledat potřebné komponenty pro jejich zařízení, a to i bez podrobných technických znalostí a procházení obsáhlých katalogů.“
 
Kromě tohoto průvodce představila společnost Lapp Group na veletrhu ucelený balíček komponent určených pro automatizaci strojů a strojních zařízení. Vedle aktivních vstupně-výstupních modulů s rozhraním pro všechny běžné průmyslové sběrnice jsou ve sběrnicovém programu UNITRONIC® také komunikační brány pro připojení na nadřazené ethernetové komunikační systémy.
 
Produkty ze sortimentu Unitronic podporují nejrozšířenější světově uznávané průmyslové sběrnice. V nabídce jsou I/O moduly pro AS-Interface, Profibus, CANopen a DeviceNet. Standardizovaná spojovací technika s vysokým stupněm krytí pro průmyslové prostředí umožňuje propojit všechny běžné snímače a akční členy do decentralizovaného systému automatizace provozu strojů a strojních zařízení. Vzhledem k rychlé a jednoduché montáži tato technika napomáhá významně omezit náklady na instalaci zejména v obtížných podmínkách.
 
Zvláštní důraz je kladen na vývoj zařízení pro AS-Interface, která jsou speciálně koncipována pro rychlé, efektivní a hospodárné propojení snímačů a akčních členů. Zařízení se instalují v pouhých několika jednoduchých krocích. K dispozici jsou moduly s vysokým krytím určené do náročných provozních podmínek i moduly pro montáž na lištu DIN. Varianta s krytím IP67 má zámkový mechanismus, který umožňuje montáž i demontáž plochého kabelu AS-i bez nutnosti použití dalších nástrojů (obr. 2). Používají se při tom vodicí přípravky s ochranou proti přepólování, které dovolují zařízení ke kabelu AS-i připojit pomocí proseknutí pláště kabelu. Kovový kryt s krytím IP30 je vybaven modulárními svorkami. Podle druhu úlohy je možné použít šroubovací připojení nebo připojení pomocí pružinové tažné svorky.
 
Pro snadné spojení snímačů a akčních členů v provozu obsahuje sortiment Unitronic kabely, rozbočovače, konektory i hotové propojovací kabely určené pro snímače a akční členy.
 
Nový Automation Guide, katalogy, technické listy a další užitečné informace jsou k dispozici zájemcům na stránkách www.lappgroup.cz a www.lappautomation.com.
(Lapp Group)
 
Obr. 1. Nový průvodce Automation Guide urychluje a usnadňuje výběr komponent pro propojování v oblasti automatizační techniky
Obr. 2. Připojení rozbočovače na AS-Interface