Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

Lákavá prezentace novinek strojírenské techniky v Praze

Motto osmého mezinárodního veletrhu For Industry, který se koná 15. až 17. dubna 2009 v Pražském veletržním areálu Letňany, zní: „Progresivní strojírenské technologie = budoucnost našeho průmyslu“. Právě nyní je dobré myslet na budoucnost a uvědomit si, že účast na veletrhu i jeho návštěva přinášejí četné příležitosti a bezprostřední osobní setkání.
 

Vystavovatelé se představují

Vystavovatelé připravují letos do svých expozic mnoho novinek z oblastí obrábění, tváření, automatizovaných výrobních systémů, technologických pracovišť, nástrojů, metrologie, materiálů, komponent, informační techniky a navazujících oborů. V expozicích letošního veletrhu For Industry bude možné nalézt mnoho zajímavostí.

 
Firma ST Com s. r. o. dodává kompletní technologická řešení pro strojní výrobu. Prodává obráběcí stroje CNC – vertikální a horizontální obráběcí centra, soustruhy, soustružnická centra, automaty od firem YIDA Machinery Precision Co. Ltd., GE Fonf Machinery Co. Ltd. a hydraulicky ovládaná sklíčidla Autogrip. Nabízí výrobky průmyslové automatizace a robotiky, které se uplatní při zakládání součástí nebo automatizaci strojů, ať již jsou určeny do nových nebo starých technologických postupů.
 
Protechnik Consulting s. r. o., výrobně-obchodní společnost působící v oblastech poradenství a prodeje výrobků Lang-technik, nabízí řešení automatizace a optimalizace výrobního procesu včetně příslušných produktů.
 
Cílem společnosti Arc -H a. s. je přinášet na trh kvalitní technologické vybavení pro strojírenskou výrobu. Základním stavebním kamenem celé mozaiky je svařovací technika finské firmy Kemppi (obr. 2) a plazmová řezací zařízení firmy Hypertherm (USA). Další vývoj přinesl rozšíření nabídky o automatizované svařovací systémy firem Magnatech (USA) a Bug-O (USA), robotické výrobky firmy Fanuc Robotic (Japonsko), přídavné materiály firmy Elga (Švédsko), odsávací systémy Euromate (Nizozemí), tepelné zpracování Heatmasters (Finsko), stroje k dělení a úkosování trubek Orbitalum Tools (Německo) a v neposlední řadě o zařízení na povrchové předběžné úpravy materiálů otryskáváním. Společnost Arc-H připravuje představení výrobků odpovídajících novým trendům vývoje v oblasti svařovacích zdrojů Kemppi, robotizovaných systémů Fanuc a systému pro tepelné zpracování HeatMasters. Dále chce předvést novinky v oblasti velkorozměrových tryskacích boxů a mobilních zařízení pro tryskání.
 

Souběžné výstavy a doprovodný program

Návštěvníci, kteří se vypraví na veletrh For Industry, si mohou jako odměnu za svou návštěvu prohlédnout souběžně pořádané výstavy: For Surface (povrchové úpravy), For 3P (obaly), For Waste (odpadové hospodářství). Aktuálním tématům se budou věnovat např. semináře Produktivní řezné nástroje a optimalizace procesů obrábění, Progresivní technologie,

Průmyslový a obalový design, Inovativní technologie pro zpracování odpadů a také mezinárodní burza technologií. Informace o přípravě veletrhů a doprovodných programech jsou pro zájemce k dispozici na stránkách www.forindustry.cz. K dopravě do Pražského veletržního areálu Letňany je možné nově využít metro trasy C a vystoupit na konečné stanici Letňany blízko u výstaviště.
(ABF, a. s.)
 
Obr. 1. Obrábění je důležitým oborem veletrhu For Industry
Obr. 2. Společnost Arc-H bude vystavovat svařovací techniku finské firmy Kemppi