Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

LabVIEW 2016 obsahuje novou verzi komunikačního propojení Channel Wire

Nejnovější verze LabVIEW rozšiřuje podporu o 500 nových přístrojů, zahrnuje pět nových rozšíření pro svou 64bitovou verzi a zlepšuje integraci programů v programovacím kódu Python. Obsahuje komunikační propojení Channel Wire, která usnadňují komplexní komunikaci mezi paralelními sekcemi kódu. Propojení jsou k dispozici v běžné verzi i ve verzi reálného času a pomáhají zlepšovat čitelnost kódu a zkrátit dobu potřebnou na vývoj.

 

Nové komunikační entity Channel Wire v LabVIEW 2016 přinesly možnost vyvíjet aplikace ještě rychleji, neboť umožňují vytvářet strukturu softwaru, která je lépe přenosná mezi různými oblastmi. S komunikačními entitami typu Channel Wire je možné využívat šablony z několika zdrojů, aniž by bylo třeba vytvářet a udržovat podstatné množství pomocného softwaru v pozadí.

 

Velká část úspěchu LabVIEW spočívá v tom, že se jeho uživatelé mohou spolehnout na otevřenost vlastního produktu i všech aplikací, které jej podporují. LabVIEW 2016 pokračuje v tomto trendu a umožňuje lepší spolupráci s programovým kódem Python a zařízeními třetích stran. S nejnovější verzí LabVIEW mají uživatelé možnost:

  • zjednodušit vývoj díky novým komunikačním entitám typu Channel Wire, které redukují složitost asynchronní komunikace na jediný spoj,
  • využít více operační paměti díky podpoře 64bitových verzí modulů a nástrojů LabVIEW Control Design and Simulation,
  • LabVIEW MathScript Real-Time, LabVIEW Unit Test Framework, LabVIEW Desktop Execution Trace a LabVIEW VI Analyzer,
  • snadněji zajistit automatizaci laboratorních měřicích přístrojů díky síti Instrument Driver Network, která podporuje 500 nových zařízení navíc k dosavadním 10 000 již podporovaných přístrojů,
  • integrovat kód v jazyku Python díky nové sadě nástroje Python Integration Toolkit for LabVIEW, což je jednoduché rozhraní API od společnosti Enthought Inc. (dostupné prostřednictvím LabVIEW Tools Network), s nímž lze integrovat skripty v jazyku Python do aplikací v LabVIEW.

 

Hardwarová kompatibilita

LabVIEW 2016 je plně kompatibilní s nejnovějším hardwarem od NI pro návrh a zkoušení vysokofrekvenčních zařízení, včetně druhé generace vektorového transceiveru signálů, přístroje pro generování digitálních signálů NI PXIe-6570, laboratorního zdroje malých proudů NI PXIe-4135, řídicích systémů CompactRIO s podporou sítí TSN (Time-Sensitive Networking) a také řídicího modulu RIO NI Educational Laboratory Virtual Instrumentation Suite (NI ELVIS).

 

Závěr

Více informací se mohou zájemci dozvědět ve videozáznamu What’s New in LabVIEW 2016 a se zkoušením mohou začít ještě dnes. Uživatelé s aktivní servisní smlouvou mají také přístup k NI Software Technology Preview. Více informací o programu a přihláška do něj jsou na adrese http://www.ni.com/cs-cz/support/software-technology-preview.html.

(National Instruments)

 

Obr. 1. Ukázka prostředí LabVIEW