Aktuální vydání

celé číslo

11

2021

Monitorování stavu zařízení, diagnostika, řízení údržby

Snímače a systémy řízení polohy a pohybu (motion control)

celé číslo

Kontron Micro Client IIA: panelový počítač s procesorem Intel Atom

Kontron Micro Client II Panel PC, průmyslové panelové počítače s displejem 7" až 15" a s pasivním chlazením, jsou nyní k dispozici s procesorem Intel Atom N270 1,6 GHz. Jsou vhodné jako univerzální jednotky HMI a vzhledem ke krytí IP65 a k použití odolného dotykového displeje s odporovým snímáním je lze použít i v náročných průmyslových podmínkách. Mohou pracovat s operačními systémy Windows CE, Windows XP Embedded nebo Embedded Linux a podporují všechny současné koncepce tenkých klientů, od RDP (Remote Desktop Protocol) pro servery pracující pod Microsoft Windows až po otevřené linuxové platformy s prohlížeči založenými na javových klientech. Počítače lze bootovat nejen z disku SATA nebo paměti Compact Flash, ale také na dálku prostřednictvím Ethernetu. To významně ulehčuje správu celého systému, protože postačuje spravovat software na příslušném serveru.
 
K dispozici jsou dvě ethernetová rozhraní 10/1 000 Mb/s, dva porty pro USB 2.0 (u velikostí displeje od 10,4" do 15,0" tři), jedno rozhraní RS-232 (nebo RS-422/485, popř. CAN) a volitelně rozhraní pro další průmyslovou sběrnici. K dispozici je nejen vyspělá grafika, ale také zvuková zpětná vazba, signalizující aktivaci tlačítek na displeji. Střední doba do poruchy MTBF je 40 000 h.
 
Díky malé zástavbové hloubce (pro 15" displej jen 50 mm) lze tyto počítače použít i jako náhradu displejů ve stávajících zařízeních. K dalším rysům patří odolnost proti vibracím, rázům a teplotám, shoda se standardy pro EMC a dostupnost více než pět let.
 

Kontron East Europe, tel.: +420 378 775 477, fax: +420 736 701 707, e-mail: pavel.boehm@kontron.cz, http://www.kontron.com